Márki-Zay Péter és Gyurcsány Ferenc szerves egységet alkot

Márki-Zay Péter és Gyurcsány Ferenc szerves egységet alkot

Színjátéknak nevezte a Gyurcsány Ferenc és Márki-Zay Péter közötti ellentéteket az Atv.hu oldalon pénteken megjelent interjúban a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Gulyás Gergely szerint az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje és a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke között a „kirakatküzdelmek” ellenére teljes az összhang, a két ellenzéki vezető a fontosabb kérdésekben „gyakorlatilag szerves egységet alkot” .

A miniszter arra a kérdésre, hogy a jövő évi országgyűlési választáson mi lehet a legfőbb érv az Orbán-kormány mellett, egyebek között azt mondta: az a kérdés, hogy a múlt térjen vissza vagy a jelen, a polgári kormányzás folytatódjon.

Hangsúlyozta, hogy a Fidesz kormányzása alatt mindig jelentősen nőtt a minimálbér, az első Fidesz-kormány idején négy év alatt 19 500 forintról 50 ezerre, 2010 óta 73 500 forintról 200 ezerre emelték a minimálbért.

A jelen folytatása a rezsicsökkentést, a benzinárplafont, a minimálbér-emelést, a gyermekvédelmi törvényt, a migráció elutasítását és kerítéssel körülbástyázott szigorú határvédelmet, a munkahelyteremtést, a munkaalapú gazdaságot jelenti – emelte ki.

Ezzel szemben Márki-Zay Péter ellenzi a rezsicsökkentést és a minimálbért, „befogadó társadalmat” szeretne, Gyurcsány Ferenc kerítést bontana, kormányra kerülve kétszeresére emelte az áram és háromszorosára a gáz árát, a baloldali kormányok alatt pedig alig emelkedett a minimálbér – sorolta a példákat a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

A választásokat kell megnyerni, nem a közvélemény-kutatásokat

Egyébként egyik közvélemény-kutatásnak se hisz, ebben Kovács László egykori MSZP elnökkel ért egyet, a választásokat kell megnyerni, nem a közvélemény-kutatást. „A lényeg, hogy ’22-ben azok térnek-e vissza, akik 2002 és ’10 között egyszer már bizonyították, hogy alkalmatlanok az ország kormányzására vagy pedig a polgári kormányzás folytatódik” – fogalmazott. A választás utáni miniszteri ambíciójáról azt mondta, eddig is megtiszteltetés volt a kormány munkájában részt venni, ezután sem lenne másképp.

Arra kérdésre, hogy 2022 áprilisában min múlik, melyik az a leglényegesebb kérdés, ami eldönti, hogy a kormányoldal győz, vagy az ellenzék, kijelentette, az a kérdés, hogy a múlt térjen vissza vagy a jelen folytatódjon. A jelen folytatása a rezsicsökkentést, a benzinárplafont, a minimálbér-emelést, a gyermekvédelmi törvényt, a migráció elutasítását és kerítéssel körülbástyázott szigorú határvédelmet, munkahelyteremtést, munka alapú gazdaságot jelent, a múlt visszatérése pedig a Gyurcsány-koalíció – állítja –, a kirakatküzdelmek mögött teljes az elvi egyetértés:

Gulyás kijelentette, ha a lényegi, tartalmi kérdéseket nézzük: Márki-Zay Péter ellenzi a rezsicsökkentést, Gyurcsány Ferenc kormányon kétszeresére emelte az áram és háromszorosára a gáz árát. A bevándorlás kapcsán Márki-Zay „befogadó társadalmat” szeretne, Gyurcsány Ferencék kerítést bontanának, a minimálbért a baloldali kormányok alig emelték, Márki-Zay Péter magát a minimálbért is ellenzi. Márki-Zay Péter szavai és Gyurcsány Ferenc tettei között teljes az összhang – jelentette ki.

Nagy tétet nem tenne rá a miniszter, hogy 2022 áprilisára már nem Márki-Zay Péternek hívják az ellenzék miniszterelnök-jelöltjét, de arra sem, hogy ő lesz. Gulyás szerint a szélsőjobboldal és a szélsőbaloldal, Gyurcsány Ferenc és az általa korábban náciként azonosított Jobbik elvtársi csókban egyesült és közösen indulnak a választásokon. Hogy ez milyen folyamatokat indít el a magyar politikában, azt csak a választások estéjén lehet látni, ezért elhamarkodottnak tartja a centrális erőtér temetését.

Hírdetés

A Jóisten ajándéka, jutalom

Gulyás azt mondta, a magyar alkotmányos rendszerben száz mandátumra van szükség a kormányzáshoz, ezt szeretnék  megkapni, minden, ami efölött van, az a Jóisten ajándéka, jutalom, a parlamentbe jutó pártlisták számától függően pedig 53 és 60 közötti egyéni győzelem elegendő. S azért számít Fidesz-győzelemre, mert ez a választás minden korábbinál világosabb alternatívákat kínál, két kormány teljesítményét lehet összemérni. És ha ezeket összehasonlítjuk, akkor azt látjuk, hogy az ország előre lépett, vannak világos eredményeink a gazdaságpolitikában, a családpolitikában, a társadalom- és a nemzetpolitikában – fogalmazott.

Azt pedig ki meri jelenteni, ha újra Orbán-kormány alakul, nem lesznek lakossági megszorítások, „nem lesz gázáremelés”, a megszorítások ugyanis Magyarországon a Bokros-csomag óta a baloldali kormányok időszakát jellemezték. „Mi eddig sem vezettünk be megszorításokat és ezután sem fogunk, éppen azért, mert a polgári kormányok alatt a gazdaság teljesítménye teszi lehetővé ezeket az intézkedéseket”közölte.

Gulyás elárulta, Orbán Viktor miniszterelnök Kövér Lászlót kérte fel először, hogy legyen köztársasági elnök, de ő egyértelműen jelezte, hogy ahogy korábban, úgy most sem szeretné elfoglalni az államfői széket. A miniszter elmondta, őt is a legjobb meggyőződéssel támogatta volna, egyetlen fajsúlyos érvet tudott volna felhozni ezzel szemben: a Fideszben nehezen betölthető űrt hagyott volna a házelnök kivonulása a pártpolitikából.

Arra a kérdésre, hogy jövő áprilisban elégedett lenne-e a kormányzópárt a mandátumok több mint felével vagy kétharmados győzelemre számít, azt mondta, a magyar alkotmányos rendszerben száz mandátumra van szükség a kormányzáshoz.

„Ezt szeretnék megkapni, minden, ami e fölött van, az a Jóisten ajándéka, jutalom” – tette hozzá a miniszter.

Gulyás Gergely igennel válaszolt arra a kérdésre, hogy Fidesz-győzelemre számít-e?

„Ez a választás minden korábbinál világosabb alternatívákat kínál, két kormány teljesítményét lehet összemérni. És ha ezeket összehasonlítjuk, akkor azt látjuk, hogy az ország előre lépett, vannak világos eredményeink a gazdaságpolitikában, a családpolitikában, a társadalom- és a nemzetpolitikában” – fogalmazott.

A legnagyobb eredménynek az egymillió új munkahelyet nevezte és azt, hogy az elmúlt 31 évben – a rendszerváltoztatás óta – soha nem volt akkora a gazdasági növekedés Magyarországon, mint amekkora az idén lesz. „Eközben folyamatosan tudjuk csökkenteni az adókat. A jelenlegi kormány az adócsökkentés kormánya” – jelentette ki.

Arról is beszélt, hogy ha újra kormányra kerülnek, nem lesznek megszorítások. „A megszorítások Magyarországon a Bokros-csomag óta a baloldali kormányok időszakát jellemezték. Mi eddig sem vezettünk be megszorításokat és ezután sem fogunk, éppen azért, mert a polgári kormányok alatt a gazdaság teljesítménye teszi lehetővé ezeket az intézkedéseket” – mondta Gulyás Gergely.

Hozzátette: amíg ezt egy rossz baloldali gazdaságpolitika nem veri szét, addig lépésről lépésre tudnak előre haladni. „Az intézkedések mögött, amelyeket meghozunk, teljesítmény áll, ez a gazdaság és az emberek teljesítménye” – mondta Gulyás Gergely.

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban azt mondta, az omikron variánsról még keveset tudnak, a többségi szakmai vélemény szerint gyorsabban terjed, mint bármelyik korábbi variáns, és kevésbé súlyos tünetekkel jár.

„Mi is azzal számolunk, hogy lesznek még következő hullámai a vírusnak”, a következő hullám intenzitása attól függ, hányan oltatják be magukat és hányan veszik fel a harmadik oltást – mondta Gulyás Gergely.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »