A földrengésben szintén érintett Szírián is rajta tartja a szemét a külügy

A földrengésben szintén érintett Szírián is rajta tartja a szemét a külügy

Már valamennyi Magyarországról elindult mentőegység megérkezett Törökországba, többségük már a túlélők keresésében is részt vesz – mondta el az M1 televízióban Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára, hozzátéve: figyelnek a földrengésben szintén érintett Szíriára is.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium továbbra sem tud arról, hogy magyar áldozata vagy sérültje lenne a törökországi, több ezer halálos áldozatot követelő földrengésnek – közölte Menczer Tamás kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkár az M1 televízióban. A tárcának 18 olyan magyar személyről van tudomása, aki a földrengés sújtotta területen tartózkodik; velük a nagykövetségen keresztül tartják a kapcsolatot, de egyébként mindannyian jól vannak.

Menczer Tamás újfent felhívta a figyelmet, hogy aki tud olyan magyar állampolgárról, aki a katasztrófa által érintett területen van, jelezze azt a külügy konzuli szolgálatánál, vagy az ankarai nagykövetségen.

A mentésben még túlélőket lehet találni, nagyon fontos ez az első négy-öt nap, az első hét – hangsúlyozta az államtitkár. Emlékeztetett, hogy

  • a katasztrófavédelem HUNOR nevű, speciálisan kiképzett egysége kedd reggel kezdte meg a mentést 55 fővel és két kutyával,
  • a Baptista Szeretetszolgálat és
  • a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat csapata kedd délben csatlakozott,
  • az Életjel mentőcsapat az elmúlt éjszaka kezdte meg a munkát,
  • a Terrorelhárítási Központ csapata pedig hajnalban. A felsoroltakon túl
  • a Református Szeretetszolgálat munkatársai is Törökországban vannak, útban a katasztrófa által leginkább sújtott Hatay tartományba.

Tehát a magyar mentőcsapat létszáma folyamatosan nő – tette hozzá.

A földrengésben szintén érintett Szíriában a Külgazdasági és Külügyminisztérium a térségben régóta dolgozó Magyar Máltai Szeretetszolgálat embereivel áll kapcsolatban, illetve azokkal a keresztény közösségekkel, amelyekkel már korábban is kapcsolatban álltak a Hungary Helps Programon keresztül; rajtuk keresztül igyekeznek felmérni, hogy milyen segítséget tudnak biztosítani. Menczer Tamás jelezte, a máltaiak már két mobil klinikai egységet telepített át a leginkább érintett területekre, így segítve a betegellátást.

Az államtitkár végül azt is közölte, hogy Törökország egy európai rendszerben jelezte, hogy milyen segítségre van szüksége, ahol a Külgazdasági és Külügyminisztérium is jelezni tudta, milyen képességeket tud rendelkezésre bocsátani.

Nyitókép: MTI/EPA/Erdem Sahin

Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »