Pont nélkül távozott Aradról a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat nem tudta megismételni a hétfőn nyújtott teljesítményét, így szombaton kikapott az edzőváltáson átesett Aradi UTA vendégeként az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. Ionuț Badea győzelemmel mutatkozott be a Maros-parti együttes kispadján, aminek köszönhetően megszakadt az aradi gárda október vége óta tartó nyeretlensége, ráadásul közel négy hónap után először győzött hazai környezetben, míg a Sepsi OSK idei második idegenbeli mérkőzését is elvesztette.

Népes közönség és rossz minőségű gyep várta a csapatokat a Neuman Ferenc Arénában. Az agresszíven letámadó házigazdák a hosszú indításokkal többször is zavarba hozták a vendégek védelmét, a Sepsi OSK ezúttal kevesebbet birtokolta a labdát. A veszélyesebben játszó aradi csapat többször is megszerezhette volna a vezetést, azonban ezt az első félidőben Niczuly Roland megakadályozta. A háromszéki kapus előbb David Miculescu lövését védte, majd bravúrral hárította Karolis Laukžemis közeli próbálkozását, ezt követően pedig Idriz Batha megpattanó lehetőségét fogta.

A folytatásban a Sepsi OSK támadójátéka is kezdett feléledni, viszont a székelyföldi csapatnak az első félidőben nem sikerült kaput eltaláló lövést jegyeznie, Stefan Askovszki a lövés pillanatában csúszott el, Adnan Aganović távoli próbálkozása elszállt a kapu fölött, míg a másik oldalon Desley Ubbink lapos lehetőségénél Niczuly mentett. Az első játékrész legnagyobb lehetősége a vendégekhez fűződik, a 45. percben Marius Ștefănescu labdaszerzés után betört a büntetőterületbe, ám az üres kapu elé érkező beadását Kevin Luckassen rosszul találta el.

Szünet után óvatosabbá váltak a csapatok, Cristiano Bergodi együttese behúzódott saját térfelére, azonban hiába játszott továbbra is mezőnyfölényben az Aradi UTA, ezúttal jóval kevesebb helyzetet dolgozott ki. A 77. percben a csereként pályára lépett Boubacar Fofana párharcot vesztett a középpályán, ezt kihasználva Roger megiramodott a labdával, lövése azonban visszapattant a keresztlécről, az érkező Miculescu pedig az üres kapuba fejelt (1–0). A hajrában ismét Fofana volt a főszereplő, ezúttal rossz passza után törhetett kapura az ellenfél, viszont Niczuly hatalmas bravúrral szögletre mentett Roger közeli lövését. Az eredmény nyomán a Sepsi OSK gyakorlatilag búcsút inthet a felsőházi rájátszásának, míg az aradi csapat még reménykedhet az első hat közé jutásban.

1. Liga, alapszakasz, 24. forduló: Aradi UTA–Sepsi OSK 1–0 (0–0).

Arad, Neuman Ferenc Aréna, mintegy 3500 néző. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). UTA: Iacob – Baravykas, Da Silva, Benga, Shlyakov – Batha – Miculescu (Patlagica, 88.), Roger, Ubbink, Dangubić (Medjimorec, 90+1.) – Laukžemis (Otele, 64.). Vezetőedző: Ionuț Badea. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Mitrea, Ispas – Aganović (Fofana, 75.), González, Askovszki (Golofca, 58.) – Achahbar (Păun, 58.), Luckassen (Tudorie, 75.), Ștefănescu (Damașcan, 88.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Miculescu (77.). Ságra lap: Batha (34.), Ubbink (60.), Iacob (90+3.), illetve Began (85.).

További eredmények, 24. forduló: Mioveni–FC Voluntari 0–0, Medgyesi Gázmetán–FC Rapid 1–1 (gsz.: Lixandru 55., illetve Goge 3.), FC Farul–Chindia Târgoviște 0–1 (gsz.: Florea 82.).