Legyőzte a romániai csapatot a magyar válogatott (Jégkorong, világbajnokság)

Legyőzte a romániai csapatot  a magyar válogatott (Jégkorong,  világbajnokság)

A világelitbe feljutott magyar jégkorong-válogatott vasárnap 4–2 arányban diadalmaskodott a kieső Románia felett a ljubljanai divízió I/A világbajnokságon. Az első harmad magyar mezőnyfölényt hozott két góllal, a folytatásban egyenlített a rivális, viszont Rasmus Kulmala újból vezetést szerzett, majd a hajrában Sofron István lőtt emberelőnyös gólt. A magyar válogatott korábban kétszer, 2008-ban Szapporóban és 2015-ben Krakkóban tudta kivívni a feljutást.

A vasárnapi találkozó tét nélküli volt, hiszen korábban eldőlt, hogy a házigazda szlovén, valamint a magyar együttes jövőre a világ legjobbjai között játszhat, valamint már biztos volt, a székelyföldi játékosokkal teletűzdelt román válogatott kiesett, ráadásul Litvánia harmadik és Dél-Korea negyedik helyéhez sem férhetett kétség. A magyar csapat az első harmad közepén sebességet váltott, így rövid idő alatt két gólt is ütött, előbb Nagy Gergő vágta a korongot Tőke Zoltán lába között a hálóba, majd Magosi Bálint volt eredményes. A második játékrész elején Roberto Gliga maradt őrizetlenül, és nem hibázott, amire válaszként Sofron István a keresztlécet találta el. A folytatásban a magyar kapus egy védés után nem ért vissza a helyére, így Ferencz-Csibi Róbert egyenlített, majd nem sokkal később Magosi lövése után Rasmus Kulmala közelről kotorta a korongot a hálóba. Az utolsó felvonásban a romániai válogatott állta a rohamokat, sőt, lehetőségei is voltak, a hajrában viszont emberelőnybe került Sean Simpson szövetségi kapitány együttese, ezt pedig Sofron István gólra váltotta.

Eredmények: Magyarország–Románia 4–2 (gólszerzők: Nagy 9., Magosi 13., Kulmala 30., Sofron 57., illetve Gliga 21., Ferencz-Csibi 28.), Litvánia–Románia 5–4 (gsz.: Noreika 32., Jasinevicius 34., Kumeliauskas 39., Krakauskas 44., Gintautas 46., illetve Szkacskov 4., Részegh 11., Molnár Zs. 37., Rokaly 51.), Szlovénia–Magyarország 5–1 (gsz.: Jeglic 1., Sabolic 27., 58., Pance 27., Ograjencek 58., illetve Erdély 16.), Románia–Dél-Korea 1–4 (gsz.: Zagidullin 39., illetve Kim 22., Jeon 26., 59., Kang 46.), Románia–Szlovénia 1–9 (gsz.: Jeglic 10., 25., Verlic 24., 40., 51., Ograjensek 33., Maver 36., Cimzar 40., Ticar 45., illetve Szkacskov 12.), Litvánia–Magyarország 1–2 (gsz.: Sebők 1., Hári 24., illetve Alisauskas 28.), Magyarország–Dél-Korea 5–1 (gsz.: Fejes 7., Sofron 8., Erdély 24., 28., 31., illetve Kim 58.).