Jégkorong Erste Liga – Legyőzte a Gyergyót az Újpest, kikapott a Vasas

Az Újpest 4-1-re legyőzte vendégét, a Gyergyói Hoki Klub együttesét a jégkorong Erste Liga csütörtöki első mérkőzésén.

A lila-fehérek már az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, a korábban az Újpestet is irányító Szilassy Zoltán együttese a játékrész végén szépített. A gól nélküli második húsz percet követően a záró felvonásban még kétszer betalált az UTE, amely így magabiztosan nyert.

Eredmény (a liga honlapja alapján):

UTE-Gyergyói Hoki Klub (romániai) 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Egy jó harmad elég volt a Brassó sikeréhez

A 45. percben kétgólos előnyben volt, mégis 5-2-re kikapott a Brassótól a hazai pályán játszó Vasas a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

A Vasas így már hat meccse nyeretlen a ligában. Az erdélyi együttesben Cody Carlson duplázott.

Opten Vasas HC-Corona Brasov Wolves (romániai) 2-5 (1-0, 1-0, 0-5)

10. Dunaújvárosi Acélbikák    26  1   5   1  19  67-130  14

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.

Forrás:gondola.hu