Ștefănescu duplájával győzött a Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

A formajavulást mutató sepsiszentgyörgyi csapat pénteken 2–0 arányban diadalmaskodott az FC Voluntari felett az Anghel Iordănescu Stadionban a SuperLiga 14. fordulójának nyitómérkőzésén, így az idényben ötödik győzelmét ünnepelhette a bajnokságban.

Villámrajtot vett a székelyföldi csapat, lerohanta a Voluntari védelmét, így a hazai kapusnak kétszer is bravúrral kellett védenie, előbb Adnan Aganović közeli lehetőségét hárította, majd Marius Ștefănescu távoli lövését tolta szögletre. Nem sokkal később Jesús Fernández tehetetlen volt, ugyanis Branislav Niňaj előrevágott labdája után Cristian Paz hibázott, ezt kihasználva Ștefănescu a hálóőr mellett az üres kapuba gurított (0–1). Ezt követően Marin Dună együttese magához ragadta a kezdeményezést és veszélyesebben játszott, azonban Niczuly Roland többször is megakadályozta az egyenlítést. A háromszéki kapus magabiztosan fogta Nicolae Carnat távoli próbálkozását, aztán Andrei Dumiter közeli helyzete, Vadim Rață és Doru Andrei lehetősége sem okozott gondot a kézdivásárhelyi születésű kapusnak. Félóra elteltével az Ilfov megyei gárda nagy lehetőséget hagyott ki, Carnat kapáslövése kevéssel a jobb alsó mellé.

Szünet után betalált a hazai együttes, az 55. percben Dumiter továbbított a hálóba, viszont a gólt a videobíró les miatt érvénytelenítette. Bár a folytatásban a házigazdák többet kezdeményeztek, a háromszéki alakulat közelebb járt előnye növeléséhez, ám Denis Rența erőtlen fejesét védte Fernández, majd Varga Roland lövésébe Ștefănescu szintén lesről sarkazott bele. A 76. percben Ștefănescu beadását elvétette Pavol Šafranko, azonban a labda így is bement a jobb alsóba (0–2), így a játékos a tavalyi kupadöntő után ismét duplázott az Ilfov megyei csapat ellen. A hajrában szépíthetett volna a Voluntari, a 80. percben Daniel Florea szabadrúgása a keresztlécen csattant, a ráadásban pedig a Sepsi OSK is közel volt a harmadik gólhoz, de Isnik Alimi lövését hárította Fernández. Úgy tűnik, kilábalt a hullámvölgyből Liviu Ciobotariu legénysége, amely öt nap alatt kétszer győzött, így ismét elérhető közelségbe került a felsőházi rájátszás.

SuperLiga, alapszakasz, 14. forduló: FC Voluntari–Sepsi OSK 0–2 (0–1).

Voluntari, Anghel Iordănescu Stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest). Voluntari: Jesús Fernández – Ricardinho, Paz, Armaș – Boboc, Rață (Răduț, 80.), Crepulja, Andrei (Popescu, 87.), Carnat (Niță, 87.) – Nemec, Dumiter (Florea, 65.). Vezetőedző: Marin Dună. Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (Rența, 46.), Ciobotariu (Gheorghe, 46.), Kecskés, Ștefan – Rodríguez (Bălașa, 72.), Niňaj – Aganović (Varga, 64.), Alimi, Ștefănescu – Debeljuh (Šafranko, 63.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerző: Ștefănescu (5., 76.). Sárga lap: Paz (53.), illetve Rodríguez (43.), Gheorghe (63.).

16. Botoșani               0          6          7          13–26    6

A sepsiszentgyörgyi csapat kedden 15 órától a Román Kupa csoportkörének második fordulójában a másodosztályban szereplő Vajdahunyadi Corvinul vendégeként játszik.

Forrás:3szek.ro