Okok, amiért fájhat a mell

Okok, amiért fájhat a mell

Ha mellek fájni kezdenek és fokozottan érzékenyek lesznek, akkor nem mindig kell, hogy ez aggodalomra adjon okot. Számos teljesen hétköznapi dolog van, amely miatt ez a tünet jelentkezhet.

A menstruációt megelőző tünetegyüttes mindenkinél más-más dolgokból áll – a mellfájdalom és a mellfeszülés például igen gyakori. A test így reagál az ösztrogénszint változására – különösen a menzesz előtti utolsó napokban, illetve a vérzés első egy-két napján. A fogamzásgátló tabletták egyébként sokaknál képesek mérsékelni a vérzés előtti kellemetlen feszülést – írja a Házipatika.com.

Hírdetés

Ha a felsőtestre, illetve a mellizom tájékára túl sok súlyzós gyakorlatot végzünk, illetve túlzásba visszük a fekvőtámaszozást, akkor a mell alatti izmok fájhatnak. Ezt az izomlázat pedig könnyű összetéveszteni a mellfájdalommal. Ilyenkor érdemes a mellek környékére melegítőpárnát tenni.

Meglepő, de ha nem megfelelő méretű a fehérnemű, akkor ez hosszú távon komoly gondokat okozhat. A túl kis kosár összenyomhatja a melleket, ami egy idő után igen fájdalmas tud lenni. Ha pedig a melltartó pántja nem elég erős és nem tart megfelelően, akkor mellünk fel-le mozog és a nap végére sokkal érzékenyebb lesz, mint ha stabilan tartó darabot viselnénk. Éppen emiatt fontos az is, különösen a teltebb keblű hölgyek esetében, hogy sportolásnál erős, jól rögzítő sportmelltartót hordjanak. Ellenkező esetben például futás után szinte biztos, hogy fájni fog a mellük.

Több tanulmány is szól arról, hogy a napi koffeinbevitel csökkentése javíthat a mellek érzékenységén és az esetleges diszkomfortérzeten mellkastájon. A mellfájdalommal kapcsolatban annyi biztos, hogy ha pár nap után elmúlik, akkor valószínűleg nincs ok aggodalomra. Ha viszont tovább tart, akkor inkább menjünk orvoshoz.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »