Három ponttal tértek haza a kiszállásokról (Labdarúgás, 3. Liga)

Három ponttal tértek haza  a kiszállásokról (Labdarúgás,  3.  Liga)

A papírformát igazolva, győzelemmel zárták a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság odavágó-sorozatát a háromszéki csapatok. A 9. fordulóban a Sepsi OSK II. ráadásban szerzett góllal 3–2-re diadalmaskodott az utolsó előtti Plopeni vendégeként, míg a Kézdivásárhelyi SE 2–1-re nyert a rangsor nyolcadik helyét elfoglaló Brassói SR otthonában. A sepsiszentgyörgyi és a céhes városi együttes jövő hétvégén is idegenben játszik, mindkét gárda Brassóban lép pályára.

Prahova megyében folytatta kiváló sorozatát a Sepsi OSK II., amely szombaton zsinórban ötödik győzelmét ünnepelhette. Andrási Alexandru legénysége az első félidőben többet birtokolta a labdát, mezőnyfölénye a 33. percben érett góllá, Berde István passza után Vlad Mitrea három védőt kicselezve, 16 méterről a jobb alsóba lőtt. Szünet után a házigazdák egyenlítettek, egy szabálytalanságot követően a 65. percben Cătălin Vlad értékesítette a megítélt tizenegyest. A 70. percben ismét előnybe került a háromszéki együttes, Nistor Ákos beadását Becze Tamás a védők szorításában a hálóba továbbította. A hajrában ismét büntetőrúgáshoz jutott a Plopeni, amelyet a 87. percben szintén Cătălin Vlad váltott gólra. A vendégek nem elégedtek meg a pontszerzéssel, a hosszabbítás első percében Csiszer Balázs szöglete után Becze Tamás senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba.

A szintén szombaton játszó Kézdivásárhelyi SE fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a Brassói SR vendégeként. A Gazda József irányította felső-háromszéki együttes az első félidő hajrájában jutott vezetéshez, a 44. percben Antal Barna beadása után Sebastian Iordache menteni próbált, helyette viszont öngólt szerzett. A második félidő elején egyenlített a sárga-fekete mezes együttes, az 55. percben Sergiu Șerban volt eredményes, azonban a kézdivásárhelyi labdarúgók nem adták fel a küzdelmet, erőfeszítésüket nem sokkal később siker koronázta. A 75. percben a labda Antal Barna elé pattant, aki Bogdan Căucă mellett higgadtan a bal alsóba gurított. Az utolsó negyedórában több találat már nem született, így a KSE három ponttal távozott Brassóból, idénybeli negyedik győzelmének köszönhetően pedig a rangsor negyedik helyére lépett.

További eredmények, 9. forduló: FC Hermannstadt II.–Blejoi 3–1 (gólszerzők: Șulea 13., Lascu 26., 75., illetve Lambru 60.), Brassói Kids Tâmpa–FC Pucioasa 1–2 (gsz.: Moroie 7., illetve Marina 33. – tizenegyesből, Nisipeanu 89.), Barcarozsnyói Olimpic–Székelyudvarhelyi FC 0–1 (gsz.: Covaciu 80.).

10. Kids Tâmpa           0          2          7            6–24    2

A 10. forduló programja (október 29–30.): Blejoi–Székelyudvarhelyi FC, Barcarozsnyói Olimpic–FC Pucioasa, Brassói Kids Tâmpa–Kézdivásárhelyi SE, Brassói SR–Sepsi OSK II., Plopeni–FC Hermannstadt II. (miska)