Elvesztették bajnoki veretlenségüket (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK hazai környezetben vezetést szerzett az FC Rapid ellen, azonban a bukaresti csapat még az első félidőben fordított, a szünet után pedig nem változott az eredmény, így Cristiano Bergodi alakulata a SuperLiga 7. fordulójában szenvedett először vereséget. Nincs idő pihenésre, ugyanis a sepsiszentgyörgyi együttes kedden 19.15-től az FC U Craiova vendégeként lép pályára.

A szombati mérkőzésre közel 500 Rapid-szurkoló érkezett a Sepsi OSK Arénába, viszont váratlanul sportszerű hangulatban, botránytól mentesen biztatták az Adrian Mutu irányította együttest. A házigazdák kezdőcsapatába sérülés után visszatért Marius Ștefănescu, valamint Bogdan Mitrea távozása után a csapatkapitányi szalag Niczuly Roland karjára került. A találkozó elején a piros-fehér mezes gárda aktívabb volt, viszont Cristian Bărbuț lövését és Mario Rondón fejesét is hárította Horațiu Moldovan. A folytatásban percekig állt a játék, ugyanis a VAR-elemzés után kiderült, hogy Antonio Sefer szabálytalankodott Denis Ciobotariu ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Mario Rondón értékesített (1–0).

A gólra hamar válaszolt az addig veszélytelenül játszó fővárosi gárda, a 27. percben Alexandru Ioniță beadását a háromszéki hálóőr röviden középre öklözte, a labdát pedig Sefer senkitől sem zavartatva, néhány méterről a kapuba bólintotta (1–1). Ezt követően kiegyenlítődött a játék, a fővárosi kapus előbb Ion Gheorghe, majd Ștefănescu próbálkozását is védte, aztán a ráadásban vezetést szereztek a vendégek. Ciobotariu labdavesztése után Valentin Costache előkészítését Ioniță 18 méterről a jobb felsőbe csavarta (1–2).

Szünet után a Sepsi OSK ötlettelenül passzolgatott a védekezésre összpontosító és ellentámadásra berendezkedő Rapid térfelén. A háromszéki csapat meddő mezőnyfölényben játszott, kevés lehetőséget alakított ki, ezeket pedig Moldovan védte. A nagyobb helyzetek a vendégek kontráiból jöttek, viszont Niczuly bravúrral fogta Marko Dugandžić lövéseit és Sefer próbálkozását. A székelyföldi alakulat a hajrára nem tudott felpörögni, így a bukaresti együttes begyűjtötte a három pontot. A sepsiszentgyörgyi gárda a negyedik nekifutásra sem diadalmaskodott fővárosi ellenfele felett, amely két döntetlen mellett immár másodszor győzött.

SuperLiga, alapszakasz, 7. forduló: Sepsi OSK–FC Rapid 1–2 (1–2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 6500 néző. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Ciobotariu, Ispas – Aganović, Rodríguez, Ștefănescu (Matei, 46.) – Bărbuț (Golofca, 68.), Rondón (Tudorie, 68.), Gheorghe (Achahbar, 73.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Sousa – Käit (Crepulja, 61.), Albu, Ioniță (Papeau, 61.) – Sefer (Pănoiu, 76.), Dugandžić, Costache (Mățan, 61.). Vezetőedző: Adrian Mutu. Gólszerzők: Rondón (21. – tizenegyesből), illetve Sefer (27.), Ioniță (45+2.). Sárga lap: Papeau (73.), Sefer (76.).

További eredmények: FC Voluntari–Kolozsvári Universitatea 0–0, Aradi UTA–FC U Craiova 2–1 (gólszerzők: Otele 10., Postolachi 45., illetve Iancu 60.), FC Petrolul–Mioveni 0–0.