A kormány tudomásul vette a Govnet hálózat tartós problémáiról szóló információkat

A kormány tudomásul vette a Govnet hálózat tartós problémáiról szóló információkat

A kormány szerdán tudomásul vette a kormányzati Govnet hálózattal kapcsolatos állandósult biztonsági problémákról szóló tájékoztatást.

Az anyagot Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes és védelmi miniszter (Smer-SD) nyújtotta be, akinek Richard Raši informatizációs miniszter (Hlas-SD) közreműködésével május 4-ig kell helyreállítania a biztonsági felügyeletet a kormányzati hálózat felett.

A kabinet ülése után Raši kifejtette, hogy a Govnet többek között a minisztériumok és a hatóságok közötti kommunikációért felel. A kommunikáció titkosított, és az állam biztonságának védelmét is szolgálja.

Elmondása szerint az előző kormány hivatalba lépése után Veronika Remišová  volt miniszterelnök-helyettes eltávolíttatott „néhány dobozt, amelyet a kormányzati hálózatra szerelve talált”.

Figyelmeztettük őt, hogy eltávolít valamit, ami a Govnet kormányzati kommunikációs hálózat biztonságát védi. Azok a dobozok valójában biztonsági szondák voltak, amelyeknek a Govnet védelmét kellett volna biztosítaniuk”

– mutatott rá Raši.

Hírdetés

Azzal vádolta Igor Matovič, Eduard Heger és Ódor Lajos korábbi miniszterelnököket, hogy tudtak a helyzetről, de nem cselekedtek.

Raši azt állítja, hogy a szondák eltávolítása után támadásokat regisztráltak és információk szivárogtak ki.

Az információk kiértékelése alapján megfontolás tárgyává válik, hogy a rendvédelmi szervek bűnvádi eljárást kezedményezzenek ezzel kapcsolatban”

– mondta.

Raši szerint a védelem eredeti szintre történő emelése napi szinten történik. A katonai hírszerzés és a NASES is dolgozik rajta.

Szeretnék mindenkit biztosítani, hogy ez a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy Szlovákia biztonsága és a minden állampolgár által közösen használt kommunikációs hálózat a lehető legmagasabb ponton és szinten legyen biztosítva”

– mondta Igor Melicher, a védelmi minisztérium államtitkára.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »