Szlovák külügyminiszter: példás a magyar oltási kampány

Szlovák külügyminiszter: példás a magyar oltási kampány

Ivan Korcok szlovák külügyminiszter méltatta a koronavírus-járvány elleni magyar küzdelmet, példásnak minősítette a magyar oltási kampányt, bírálta és veszélyesnek nevezte az álhírek terjesztését kedden a közép-csehországi Melníkben.

Ivan Korčok részvéttáviratot küldött a cseh külügyminiszternek | Bumm.sk

Hírdetés

Korcok – bumm.sk

A koronavírus-járvány letörésének egyetlen módja a lakosság minél magasabb átoltottsága – állapította meg a találkozón a magyar, a cseh, az osztrák, a szlovén és a szlovák külügyminiszter.
   
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy erős és hatékony közép-európai együttműködés szükségességét hangsúlyozta. „Közös erővel gyorsabban ki lehet lábalni a gazdasági válságból” – emelte ki. Szijjártó Péter rámutatott a koronavírus elleni oltás fontosságára és az ezzel kapcsolatos hamis hírek terjesztésének veszélyességére, az álhíreket gyártók felelősségére.
   
„Teljes egyetértés van köztünk abban, hogy a járványt csak az oltásokkal tudjuk leküzdeni” – jelentette ki a házigazda Jakub Kulhánek cseh külügyminiszter.
   
Bejelentette: miután fenyeget a járvány negyedik hulláma, a melníki tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy koordinációs csoportot hoznak létre a hatékonyabb intézkedések és a gyorsabb, jobb információcsere érdekében. „Fontos, hogy minden tervezett intézkedésről időben értesüljünk és ne okozzunk meglepetést egymásnak” – indokolta a döntést a cseh diplomácia vezetője.
   
Anze Logar szlovén és Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter támogatta a nyugat-balkáni országok európai uniós csatlakozását.
   
A miniszterek egybehangzóan fontosnak minősítették a régió országainak gazdasági együttműködését is.
   
A cseh kezdeményezésre megvalósult tanácskozáson Ausztria, Csehország, Magyarország, Szlovákia és Szlovénia – az úgynevezett Közép-Európai Ötök (C5) – külügyminisztere vett részt. A miniszterek elsősorban a koronavírus-járvány elleni küzdelem tapasztalatairól, a nyugat-balkáni országok európai uniós csatlakozásának elősegítéséről, valamint a Keleti Partnerség országaival folytatott együttműködés elmélyítésének a lehetőségeiről cseréltek véleményt.
 


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »