Az emberek csaknem egyharmada nem engedheti meg magának, hogy légúti megbetegedéssel kimaradjon a munkából vagy az iskolából

Az emberek csaknem egyharmada nem engedheti meg magának, hogy légúti megbetegedéssel kimaradjon a munkából vagy az iskolából

A szlovákiai lakosság közel 42 százaléka akkor is bemegy a munkahelyére vagy az iskolába, ha légúti tünetei vannak, náthás, köhög, vagy hőemelkedése van, derül ki abból a felmérésből, mely a Herb-Pharma társaság megbízásából készült az október 29-től november 4-ig terjedő időszakban, reprezentatív minta alapján kiválasztott 1023 nagykorú személy bevonásával.

A közvélemény-kutatás során a megkérdezettek 30 százaléka válaszolta, hogy nem engedheti meg magának, hogy otthon maradjon, ezért betegen is folytatja a megszokott tevékenységét.
További 12 százalékuk szájmaszkot visel a munkahelyén vagy az iskolában, ha beteg. Csaknem egyharmaduk (32 százalékuk) a betegség tüneteinek megjelenésekor otthon marad, miközben közel negyedük (26 százalék) szabadságot vesz ki, ha a tünetek egy hétnél hosszabb ideig tartanak.

A felmérés kitért a légúti tünetek kezelésére fordított költségekre is.

Hírdetés

Kiderült, hogy a megkérdezettek csaknem 73 százaléka ilyenkor kevesebb mint 30 eurót költ a gyógyszertárban. További 23 százalékuk 50 euróig terjedő összeget fordít patikaszerekre, ennél többet pedig 4 százalékuk.

Hasonló a helyzet Csehországban is, ahol egy ugyanilyen felmérés során megállapítást nyert, hogy a csehek 90 százaléka 36 euróig terjedő összeget költ ebben az esetben. A közvélemény-kutatás szerint a szlovákiai lakosság többsége odafigyel a vírusos betegségek megelőzésére is, a legtöbben gyakori szellőztetéssel és kézmosással, továbbá vitamintartalmú étrend-kiegészítőkkel védekeznek, ezeket a megkérdezettek 54 százaléka választja (a cseheknek 60 százaléka). A már kialakult betegségeknél gyógyulást elősegítő, illetve vírusölő pasztillát vagy spray-t a válaszadók 19 százaléka (a csehek 20 százaléka) alkalmaz.

Hat százalékuk adatja be magának az influenza elleni védőoltást (Csehországban 8 százalék), a fennmaradó 11 százalék (a cseheknék 12 százalék) egyáltalán nem foglalkozik a megelőzéssel.

(NZS/Felvidék.ma/SITA)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »