Négy gólt szerezve győztek a hőségben (Labdarúgás, 1. Liga)

Négy gólt szerezve győztek a hőségben (Labdarúgás,  1.  Liga)

A Román Kupa- és Szuperkupa-győztes Sepsi OSK folytatta a remek eredmények sorozatát, ezúttal tegnap hazai pályán a kiváló második félidőnek köszönhetően 4–0 arányú, magabiztos győzelmet aratott az FC Argeș ellen a SuperLiga második fordulójában. A sepsiszentgyörgyi csapat legközelebb csütörtökön 20 órától játszik az Olimpija Ljubljana vendégeként a szlovén fővárosban a Konferencia Liga második selejtezőkörének visszavágóján.

Miután egyetlen román televíziótársaság sem közvetítette a háromszéki csapat csütörtöki Konferencia Liga-mérkőzését, a vasárnapi bajnoki találkozóját a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) szintén érdekes időpontban tűzte programra, ráadásul a játékvezetők feladatát a videóbíró sem segítette. A szervezet közleménye szerint tekintettel a bajnok Kolozsvári CFR meccseinek időpontjára a Konferencia Ligában, változtatni kellett a SuperLiga második fordulójának menetrendjét. Így a címvédő szombat helyett vasárnap játszotta le az FC U Craiova elleni idegenbeli mérkőzését, emiatt pedig a Sepsi OSK és az FC Argeș közötti összecsapáson nem tudták igénybe venni a videóbírót. A hivatalos indoklás szerint ezt a kellemetlenséget az okozta, hogy a videóbírót kezelő játékvezetői csapat nem érhetett időben a sepsiszentgyörgyi stadionba.

Rekkenő hőségben léptek pályára az együttesek, a mérkőzés kezdetekor 30 Celsius-fok volt, emiatt a játékvezető mindkét félidőben két ivószünetet rendelt el. A melegben visszafogott tempóban játszottak a csapatok, ám a házigazdáknak már a 6. percben akadt lehetőségük, Cristian Bărbuț erőtlen lövését védte Alexandru Greab. A túloldalon sem késlekedtek a válasszal, Alexandru Ișfan kevéssel a jobb alsó mellé továbbított. Ezt követően többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, majd fél óra elteltével ismét Bărbuț próbálkozott, viszont a vendégek kapusa hárított. A ráadásban vezetést szerezhetett volna Adrian Prepeliță csapata, amely ellentámadásba lendült, Ișfan betört a tizenhatos területre, középre passzolt, ahonnan Antonio Jakoliš önzetlenül Dorian Bertrand irányába továbbított, de a francia támadó senkitől sem zavartatva a jobb alsó mellé gurított.

Szünet után a Sepsi OSK sebességi fokozatot váltott, veszélyesebben támadott, aminek köszönhetően hamar előnybe került. Bărbuț beadása után Mike Cestor kézzel mentett Alexandru Tudorie elől, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet a 49. percben Cosmin Matei magabiztosan értékesített (1–0). A folytatásban a vendégek alárendelt szerepet játszottak, a piros-fehér mezesek pedig rövid idő alatt kétszer is eredményesek voltak. A 60. percben Marius Ștefănescu szabadrúgása után Bogdan Mitrea a bal alsóba fejelt (2–0), míg a 63. percben Matei kiváló előkészítését a védők mögül kiugró Ștefănescu szintén a bal alsóba gurította (3–0). A megnyugtató előny tudatában sem lassított Cristiano Bergodi legénysége, a 80. percben Vitalie Damașcan a védőket kicselezve a keresztlécre lőtt, a kipattanót pedig Cătălin Golofca a hálóőr felett a kapuba fejelte (4–0).

SuperLiga, alapszakasz, 2. forduló: Sepsi OSK–FC Argeș 4–0 (0–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 3000 néző. Vezette: Vio­rel Flueran (Craiova). Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Niňaj, Mitrea, Ciobotariu – Rodríguez (Damașcan, 62.), Păun, Matei (Golofca, 70.) – Ștefănescu (Gheorghe, 76.), Tudorie (Rondón, 70.), Bărbuț (Aganović, 62.). Vezetőedző: Cristia­no Bergodi. Argeș: Greab – Tofan (Turda, 70.), Constantin, Cestor, Latovlevici (Celestine, 70.) – Meza Colli (Alceus, 70.), Njiké – Jakoliš, Calcan (Garita, 61.), Bertrand (Donisa, 77.) – Ișfan. Vezetőedző: Andrei Prepeliță. Gólszerzők: Matei (49. – tizenegyesből), Mitrea (60.), Ștefănescu (63.), Golofca (80.). Sárga lap: Tudorie (51.), Dumitrescu (78.), illetve Latovlevici (54.), Tofan (59.).

További eredmények: Mioveni–FC Farul Constanța 0–2 (gólszerző: Petre 58. – tizenegyesből, 76. – tizenegyesből), FC Voluntari–FC Botoșani 0–1 (gsz.: Tisdell 81.), FC U Craiova–Kolozsvári CFR 3–1 (gsz.: Van Durmen 32., 73., Compagno 46., illetve Deac 14.), Kolozsvári Universitatea–Universitatea Craiova 1–1 (gsz.: Filip 6., illetve Papp 64.), FC Rapid–FCSB 2–0 (gsz.: Dugandžić 19., Săpunaru 40.).

A rangsor: 1. Farul        2    0    0    4–1    6 2. Botoșani        2    0    0    4–2    6 3. Sepsi OSK        1    1    0    6–2    4 4. Hermannstadt    1    0    0    3–0    3 5. U Craiova        1    0    1    4–3    3 6. Voluntari        1    0    1    1–1    3 7. CFR        1    0    1    2–3    3 8. Argeș        1    0    1    2–4    3 9. Craiova        0    1    0    2–2    1 10. Kolozsvári U    0    1    0    1–1    1 11. FCSB        0    1    0    1–1    1 12. Târgoviște        0    0    1    2–3    0 13. Rapid        0    0    1    0–1    0 14. Petrolul        0    0    1    0–1    0 15. Arad        0    0    1    0–2    0 16. Mioveni        0    0    2    0–5    0

A 3. forduló programja: FC Argeș–Kolozsvári Universitatea (péntek, 18.30 óra), FC Farul–Chindia Târgoviște (péntek, 21.30 óra), FC Volun­tari–Aradi UTA (szombat, 18.30 óra), Kolozsvári CFR–Mioveni (21.30 óra), FC Petrolul–Sepsi OSK (vasárnap, 18.30 óra), Universitatea Craiova–FC Rapid (21.30 óra), FC Hermannstadt–FC Botoșani (hétfő, 18.30 óra), FCSB–FC U Craiova (21.30 óra).