Megvédte címét a Capitaly együttese (Ha hétfő, akkor minifoci)

Megvédte címét  a Capitaly együttese (Ha  hétfő,  akkor  minifoci)

A Capitaly végső diadalával ért véget a sepsiszentgyörgyi öregfiú minifoci-bajnokság 2023–2024-es idénye, a képzeletbeli dobogó második fokára az S&Z, a harmadikra pedig a Dorco játékosai állhattak fel. A zsinórban második bajnoki diadalát begyűjtő együttes a most befejeződött idényben 18 siker mellett egy döntetlent és egy vereséget könyvelt el.

Összesen 48 gólt hozott a sepsiszentgyörgyi öregfiú minifoci-bajnokság 2023–2024-es idényének utolsó, 22. fordulója. A szezonzáró kör első meccsén a Puskás ’87 két találat különbséggel kapott ki a pontvadászat végére éledező Mikósokk gárdájától, az S&Z játék nélkül gyűjtötte be a Dorco elleni derbi három pontját, s előbbi csapat ennek a sikernek is köszönhetően a tabella második, míg utóbbi a ranglista harmadik helyén végzett. A Milan kilencet vágott az Új Fiúknak, a Capitaly pedig magabiztos játékkal verte a Trio Bodok együttesét, és ezzel egy újabb bajnoki címet ünnepelhetett, a Málnás pedig három góllal bizonyult jobbnak a Skálánál. Folytatás ősszel!

A 22. forduló eredményei: Puskás ’87–Mikósokk 3–5, S&Z–Dorco 3–0 (meg nem jelenés), Milan–Új Fiúk 9–4, Trio Bodok–Capitaly 3–8, Málnás–Skála 8–5, a Szemerja szabadnapos volt.

A 2023–2024-es bajnokság végeredménye: 1. Capitaly 55 pont, 2. S&Z 52 p., 3. Dorco 45 p., 4. Puskás ’87 40 p., 5. Málnás 33 p., 6. Trio Bodok 24 p., 7. Mikósokk 19 p., 8. Új Fiúk 16 p., 9. Skála 15 p., 10. Milan 14 p., 11. Szemerja 7 p.

A legeredményesebb játékosok: 1. Hadnagy Attila (Capitaly) 52 gól, 2. Makkai Csongor (Málnás) 34, 3. Valentin Suciu (Capitaly) 32, 4. Szűcs Attila (S&Z) 31, 5. Kovács István (Puskás ‘87) 28, 6. Sebastian Suciu (Dorco) 25, 7. Zsigmond Zoltán (Málnás) 24, 8. Narcis Aprodu (Trio Bodok) 22, 9. Viorel Gheorghe (Tiro Bodok) 21. (tibodi)