Kellemetlen hír a magyar teniszrajongóknak

Nem lesz magyar versenyző a női egyes főtábláján a Roland Garroson.

Két szettben, 6:3, 7:5-re kikapott Babos Tímea a horvát Ana Konjuhtól (ranglistás helyezés: 144.), így kiesett a francia nemzetközi teniszbajnokság, a Roland Garros selejtezőjének második körében – tudósít a Nemzeti Sport.

A magyar teniszezőnő az első körben a kínai Ju Hsziao-tit győzte le 6:4, 2:6, 7:6-ra, azonban a második mérkőzésén horvát ellenfele három játék után már 3:0-ra vezetett. Babos ezt követően visszajött a szettbe, de 4:3-nál ismét elbukott egy adogatást, így Konjuh lezárta az első játszmát.

A második szettben Babosnak jött ki jobban a lépés, 4:1-re is vezetett, de ellenfele ledolgozta a brékhátrányt, ráadásul 5:5-nél magához vette az előnyt, és a mérkőzésért adogathatott. Itt aztán három meccslabdát is hárított a magyar teniszezőnő, de végül 5:7-re horvát ellenfele diadalmaskodott.

A magyar egyéni indulók közül már az első körben búcsúzott Gálfi Dalma a horvát Jana Fett ellen, majd Jani Réka a luxemburgi Mandy Minella ellen.

/* (c)AdOcean 2003-2018, portfolio_hu.Infostart_2018.mobile_site.cikkek.banner_cikkozi_extra */
ado.slave(‘adoceanindexhuokdtbqijve’, {myMaster: ‘dBfmGy0C0lT8mfY5Mfg2WBNH8U_KL2dR9EYdt6o1mXz.47’,
onServerEmission: function(){document.getElementById(„y-adoceanindexhuokdtbqijve”).classList.add(„uysdfa6ds”);},
onServerEmissionEmpty: function(){}