Három gólt szerezve győzött a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat pénteken hazai környezetben végig uralt mérkőzésen, a holland légiósai góljaival, megérdemelten diadalmaskodott az Universitatea Craiova felett az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A háromszéki gárda ötödször győzött az olténiai együttes ellen, az idényben hatodik sikerét ünnepelhette, ráadásul a visszavágó-sorozatban az eddigi négy hazai mérkőzésén mindössze egy gólt kapott.

Fagypont körüli hőmérsékletben léptek pályára a csapatok a Sepsi OSK Arénában. A hangulatot hamar felforrósította, hogy a Sepsi OSK már 23 másodperc elteltével megszerezte a vezetést. Radoslav Dimitrov beadásánál Gustavo Vagenin nagyot hibázott, felszabadítás helyett Kevin Luckassen elé passzolt, aki élt a lehetőséggel, a kapus mellett a jobb alsóba gurította (1–0). A holland csatár idénybeli negyedik gólját szerezte piros-fehér mezben. A házigazdák öröme rövid ideig tartott, ugyanis a 8. percben egyenlített a Craiova. Marius Constantin kiugratásával Nicușor Bancu iramodott meg, a hátvéd előkészítése után Elvir Koljić lövését Niczuly Roland hárította, a kipattanót pedig a bosnyák labdarúgó kézzel látványosan a hálóba továbbította (1–1). A játékvezető bár néhány méterre tartózkodott az eseményektől, mégsem látta a szabálytalanságot, így megadta a gólt.

A folytatásban óvatosabb játékra váltottak a csapatok, azonban a helyzetek így sem maradtak el. Anass Achahbar kapásból kapu fölé tekert, majd Marius Ștefănescu rövid alsóra tartó lövését Mirko Pigliacelli szögletre mentette. Ezt követően a Craiova előtt adódtak hatalmas helyzetek, a 36. percben egy ellentámadást követően Andrei Ivan látványosan csavart a bal felsőbe, viszont a partjelző szerint lesről tette, így Iulian Călin érvénytelenítette a találatot. A szünet előtt Koljić labdát szerzett a hazai csapat térfelén, kapura tört, ám lövését Niczuly bravúrral hárította, majd a kipattanót a bosnyák támadó az oldalhálóba lőtte.

A másod félidőben mezőnyfölényben játszott a székelyföldi együttes, sorra alakította ki a helyzeteket. Az 51. percben a Craiova olasz kapusa szögletre tolta Achahbar távoli próbálkozását, ám nem sokkal később már tehetetlen volt, Adnan Aganović beadását a holland középpályás becsúszva a hálóba gurította (2–1). Az erőtlenül játszó vendégek a 61. percben kétgólos hátrányba kerültek, Ștefan Vlădoiu rövid felszabadítását kihasználva Achahbar 18 méterről kilőtte a bal alsót (3–1). A Sepsi OSK a hajrában szintén többet birtokolta a labdát, Ștefănescu és Eder González növelhette volna a piros-fehér mezesek előnyét, azonban a távoli lehetőségeket Pigliacelli hárította. A háromszéki csapat megérdemelt győzelmet aratott, a találkozó végén pedig zúgott a stadionban a „Szép volt, fiúk!”

Mestermérleg

Cristiano Bergodi: „Nagy győzelem volt, gratulálok a labdarúgóknak azért, mert kiválóan játszottak. Majdhogynem tökéletes teljesítményre volt szükségünk, mivel a Craiova kitűnő csapat. Kicsit féltem ettől a mérkőzéstől, viszont hamar gólt szereztünk, aztán az ellenfél egy játékvezetői hiba miatt kiegyenlített. A játékosok nagyszerűen kezelték a második félidőt, a szünetben erősíteni kellett az önbizalmukat, mivel idegesek voltak az egyenlítő gólt követően. Azt gondolom, már az első játékrész után megérdemeltük volna, hogy vezessünk. Szerintem a következő fordulókban a csapatunk fejlődhet, hamarosan Bălașa és Tudorie is bekapcsolódhat a munkába. Örülök, hogy a fertőzés miatt kiesett labdarúgókat volt, aki helyettesítse, ez is jelzi, hogy a játékoskeret nem csak népes, hanem minőségi is.”

1. Liga, alapszakasz, 23. forduló: Sepsi OSK–Universitatea Craiova 3–1 (1–1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 1700 néző: Vezette: Iulian Călin (Ștefănești). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – Askovszki (Golofca, 67.), González, Aganović – Achahbar (Fofana, 84.), Luckassen (Damașcan, 76.), Ștefănescu (Bărbuț, 84.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Constantin (Cîmpanu, 39.), Bancu – Screciu, Crețu – Vagenin (Nistor, 46. és Marković, 67.), Vînă, Ivan – Koljić (Baiaram, 67.). Vezetőedző: Laurențiu Reghecampf. Gólszerzők: Luckassen (1.), Achahbar (54., 61.), illetve Koljić (8.). Ságra lap: Askovszki (41.), Dimitrov (59.), Bărbuț (88.), illetve Vagenin (22.).