Bukarestben lépnek jégre a Háromszéki Ágyúsok (Jégkorong)

Bukarestben lépnek jégre  a Háromszéki Ágyúsok (Jégkorong)

A legutóbbi négy mérkőzését megnyerő Háromszéki Ágyúsok a hétvégén idegenben játszanak a bajnokságban. A Kertész Zoltán, Todor Krisztián és Bács Lóránt irányította csapat a fővárosba utazik, ahol szombaton és vasárnap 18.30-tól a Bukaresti Steaua vendégeként lépnek jégre.

A háromszéki együttes 20 ponttal hatodik a táblázatban, míg a bukaresti alakulat 30 ponttal ötödik. A csapatok legutóbb január végén a Román Kupa kisdöntőjében találkoztak, amikor végig kiélezett összecsapáson a narancs-kék mezesek hosszabbításban, emberhátrányban kapott aranygóllal szenvedtek vereséget (4–5). „A Sapientia U23 elleni mérkőzéseket remekül zártuk, onnan kellene folytatnunk a hétvégi két meccset. Legutóbb a Román Kupa bronzmeccsén találkoztunk, akkor hosszab­bításban a szerencsének köszönhetően az ellenfelünk győzött. Úgy gondolom, az utóbbi időszakban mutatott utolsó harmadbeli teljesítményünkre lehet alapozni. Minden energiánkat beleadjuk abba, hogy a lehető legtöbb pontot elhozzunk Bukarestből. Együttesünk magja lassan három éve együtt fejlődik, kezd összeállni az a csapatjáték, amelyre a jövőben tovább építhetünk. Szerintem a Steaua az idegenlégiósoknak köszönhetően egyénileg jobb játékerőt képvisel, tapasztaltabbak a külföldi jégkorongozók, bár így is képesek vagyunk felvenni velük a harcot. Három hét van hátra a bajnokságból, ebben az időszakban lehetőségünk van szépen zárni az idényt, így a ránk váró hat mérkőzésen mindent megteszünk a győzelmekért” – mondta Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke. (miska)