A Belavia fehérorosz légitársaság kénytelen volt törölni járatai kétharmadát a Ryanair-botrány után

A Belavia fehérorosz légitársaság kénytelen volt törölni járatai kétharmadát a Ryanair-botrány után

A Belavia fehérorosz légitársaság kénytelen volt törölni járatainak kétharmadát a Ryanair-incidens kapcsán elrendelt külföldi korlátozások nyomán – közölte a vállalat szerdán a Facebook-oldalán.

Az eredetileg harminc célállomásból jelenleg csak kilenc maradt elérhető a légitársaság számára, amely hatalmas pénzügyi veszteségekről számolt be.

A Belavia egyebek között kénytelen volt törölni az Európai Unióba, Nagy-Britanniába, Moldovába, Szerbiába és a Lengyelország és Litvánia közé ékelődött kalinyingrádi orosz exklávéba irányuló légi járatokat. Minszkből továbbra is elérhetőek Oroszország, Örményország, Georgia, Törökország, Izrael és az Egyesült Arab Emírségek.

Az SZB. Belarusz Szevodnya (Szovjet Belorusszija – Fehéroroszország ma) című, az elnöki hivatal által alapított napilap keddi jelentése szerint Aljakszandr Lukasenka fehérorosz államfő és orosz hivatali partnere, Vlagyimir Putyin utasítást adtak a két ország közlekedési minisztériumának arra, hogy mielőbb jelöljenek ki újabb úti célokat Oroszország területén, ahová a Belavia járatokat indíthat. A két vezető egyben megvitatta a Krím félszigetre indítható légijáratok lehetőségét is Ukrajna légterének megkerülésével.

Hírdetés

Az intézkedések a nyugati légtérzárlatok és a koronavírus miatt visszaesett légi forgalomból eredő gondok enyhítését célozzák. Lukasenka egyben a fehéroroszok figyelmébe ajánlotta, hogy az idén belföldön nyaraljanak.

Nemzetközi felzúdulást váltott ki a Ryanair ír légitársaság Athénból Vilniusba tartó járatának május 23-i földre kényszerítése Minszkben. A fehérorosz hatóságok pokolgépes fenyegetéssel indokolták a lépést. A gép földre kényszerítését követően őrizetbe vették a rajta utazó Raman Prataszevics fehérorosz ellenzéki újságíró-aktivistát és orosz barátnőjét.

Fehéroroszországot számos ellenzéki elhagyta a tavalyi vitatott elnökválasztás óta.

Az eset miatt az Európai Unió és az Egyesült Államok szankciókat vetett ki Fehéroroszországra, és azt ajánlották légitársaságaiknak, hogy kerüljék el a fehérorosz légteret. Az európai uniós tagállamokhoz hasonlóan Ukrajna is légtértilalmi intézkedéseket foganatosított Fehéroroszországgal szemben.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »