A Sepsi OSK három gólt szerzett és megszakította nyeretlenségét (Labdarúgás, SuperLiga)

Valentin Suciu hét év után győzelemmel tért vissza a Sepsi OSK kispadjára, miután a sepsiszentgyörgyi csapat pénteken hazai pályán biztató játékkal 3–0-ra diadalmaskodott az FC Botoșani felett a SuperLiga kilencedik fordulójának nyitómérkőzésén. A háromszéki együttes megszakította másfél hónapja tartó nyeretlenségét, idénybeli harmadik sikerének köszönhetően pedig nyolcadik helyre lépett a táblázatban.

A találkozó első lehetősége a vendégek előtt adódott, az 5. percben Marian Chică-Roșă lövését Niczuly Roland hárította. Valaszként a házigazdák szereztek vezetést, a 10. percben Sherif Kallaku passza után Gabriel Debeljuh a védőjéről lefordulva továbbított a bal alsóba (1–0), így a székelyföldi csapat megtörte három mérkőzésen át tartó gólcsendjét. A moldovai együttes a 23. percben egyenlíthetett volna, Ștefan Bodișteanu szöglete után Andrei Miron közelről csúsztatott kapura, azonban a háromszéki kapus magához ölelte a labdát. Szünet előtt ismét Liviu Ciobotariu legénysége került helyzetbe, mutatós támadás végén Gabriel David éles szögből az oldalhálót találta el.

A második játékrész elején a Sepsi OSK növelhette volna előnyét, viszont Dimitri Oberlin életerős lövését hárította Luka Kukić, a másik oldalon pedig Hervin Ongenda kísérletét fogta a kézdivásárhelyi születésű hálóőr. Nem sokkal később a videobíró segítségével Horia Mladinovici tizenegyest ítélt a sepsiszentgyörgyi alakulat javára, hiszen Patricio Matricardi szabálytalandkodott Oberlin ellen, a büntetőlövést aztán Isnik Alimi higgadtan értékesítette (2–0). A folytatásban a vendég alakulat próbált szépíteni, ám Enzo López kísérletét és Eduard Florescu lövését is védte Niczuly.

Valentin Suciu tanítványai a hátralévő időben ellentámadásból veszélyeztettek, ám Florin Ștefan beadásáról Debeljuh kevéssel lemaradt. Ezt követően a Botoșani is közel járt a gólszerzéhez, a hajrában Șeroni megpattanó lövésénél nagyot mentett a háromszéki kapus. Kisvártatva a Sepsi OSK lezárta a mecset, a 87. percben Andres Dumitrescu beadásából Oberlin védhetetlenül a keresztléc alá fejelt (3–0). A ráadásban mindkét gárda betalálhatott volna, Mihajlo Nešković lövését hárította a kapus, a másik oldalon pedig Niczuly fogta Alexandru Țigănașu kísérletét, a piros-fehér mezesek pedig megérdemelt győzelmet arattak.

SuperLiga, alapszakasz, 9. forduló: Sepsi OSK–FC Botoșani 3–0 (1–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 3000 néző. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Niňaj, Ciobotariu, Ștefan – Oteliță (Oroian, 88.), Mino, Alimi, Kallaku (Nešković, 46.) – Matei (Haruț, 88.), Coman (Oberlin, 46.), Debeljuh (Dumitrescu, 80.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Botoșani: Kukić – Matricardi, Șeroni, Miron, Țigănașu – David (Pănoiu, 75.), Francisco Júnior (Ferreira, 59.) – Adams, Kaprof (Florescu, 59.), Bodișteanu (Ongenda, 46.) – Chică-Roșă (López, 46.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerzők: Debeljuh (10.), Alimi (63. – tizenegyesből), Oberlin (87.). Sárga lap: Mino (13.), Sigér (61.), illetve Francisco Júnior (8.), Șeroni (26.), Ferreira (83.), Matricardi (90.).