Simán kiejtették Novak Djokovicot az Australian Openen

Nem lesz döntős az esélyesebb szerb, Jannik Sinner gondoskodott a meglepetésről.

A negyedik helyen kiemelt Jannik Sinner négy szettben legyőzte a rekordbajnok Novak Djokovicot, és bejutott az Australian Open döntőjébe. Először játszhat Grand Slam-tornagyőzelemért – írja a 24.hu.

Az Opta szuperszámítógépe 66 százalékra „adta” pedig Djokovic győzelmét, ráadásul a szerb korábban 10-szer is győzött itt fináléban. Most azonban addig sem jutott el.

Az első és a második szettben Sinner két-két alkalommal vette el riválisa adogatását, miközben ő maga egyetlen bréklabdát sem engedett Djokovicnak. 75 percnyi játék után már 6-1, 6-2-re vezetett Sinner a torna rekordbajnoka ellen, de a szerb, ahogy már sokszor a karrierje során, megint megrázta magát, még egy meccslabdát is hárított a rövidítésben, mielőtt szépített volna.

Ezt követően viszont Djokovic szenvedett adogatóként, így Sinner brékelőnyhöz jutott, amit be is cserélt egy győzelemre.