Románia a világ egyik legjobb helye a „digitális nomádok” számára

Románia a világ egyik legjobb helye a „digitális nomádok” számára

Románia az alacsony megélhetési költségek és az olcsó, megbízható internet-hozzáférésnek köszönhetően a harmadik helyre került a Circleloop innovációs távközlési vállalat által készített toplistán, amelyben a nem helyhez kötött munka körülményei szerint, a „digitális nomádok” szempontjából rangsorolták a világ országait. 
Az előkelő hely megszerzéséhez az is nagyban hozzájárult, hogy Közép- és Kelet-Európa egyik leggyorsabban növekvő informatikai piacával rendelkezik.

A digitális nomádok kifejezést 1997-ben használták először. Olyan szabadúszó munkavállalókra értik, akiknek munkahelyük gyakorlatilag a laptopjuk, azaz nincs fix tartózkodási helyük; munkájuk lehetővé teszi számukra a globális utazó életformát.

Az Egyesült Királyság a második helyen áll a toplistán, elsősorban az európai munkavállalók számára bír erős vonzerővel. És másodikként végzett az internetes keresések között is. Emellett fontos faktor volt az is, hogy a világ 20 legboldogabb országának egyike, és az egyszobás apartmanok havi bére is kedvező. Annak ellenére, hogy a világ egyik legesősebb országa, mégis az egyik legideálisabb hely lehet a „digitális nomádok” számára. Vagy azok számára, akiket vonz ez az életforma.

Hírdetés

A szélessávú internetsebesség, a viszonylag megfizethető bérleti díjak és a bevándorlóbarát vízumpolitikák kombinációjának köszönhetően Kanadát 2021-ben a világ legjobb országának választották a digitális nomádok számára.

Az ország ugyanis az úgynevezett digitális nomádok célállomásainak élén áll, akik képesek voltak alkalmazkodni ahhoz a trendhez, amelyet a járvány által felgyorsított teljes munkaidős távmunka diktált. A világ egyik legnagyobb technológiai központjainak ad otthont, a Google és a Mastercard új irodák nyitására törekszik itt, és a világ egyik legbarátságosabb országaként tartják számon. Emellett népességének 21,3% -át bevándorlók alkotják, és a boldogságindexe 7,23.

Az úgynevezett digitális nomád index rangsorának felállításában közrejátszó tényezők egész skáláját vették figyelembe, mint például

az internet sebességét és árát, a globális boldogságindexet, az egyszobás apartmanok havi bérét vagy a távmunka (remote job) címszóra történő internetes keresések számát.

A kutatást végző Circleloop tájékoztatása szerint a közelmúltban mindenki munkahelyi környezete fenekestül felfordult, és nagyon hamar át kellett térnie az otthoni munkavégzésre mindenkinek, akinek csak lehetősége volt rá. Ennek a következménye az lett, hogy egyre többen dolgozhatnak otthonról. „De ki mondta, hogy az otthonról dolgozás egyet jelent a származási országunkból történő munkavégzéssel? Az otthoni munkavégzés iránti igény növekedése miatt számos ország bevezette a Working Holiday vízumokat, hogy arra ösztönözze az embereket, utazzanak hazájukba, hogy megismerjék a világot, miközben továbbra is megőrzik munkahelyüket” – ismertette a Circleloop.


Forrás:kronikaonline.ro
Tovább a cikkre »