Kolozsváron nyert a Kézdivásárhelyi SE (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

Meggyőző játékkel megszerezte idénybeli hatodik győzelemét a Kézdivásárhelyi SE csapata, amely a női kosárlabda Nemzeti Liga 18. fordulójának pénteki játéknapján 80–61 arányban győzedelmeskedett a Kolozsvári U otthonában. A háromszéki kék-fehérek hétvégi meccsük előtt kilencedikek voltak a tabellán, ám a kincses városbeli sikerük után már a rájátszást érő nyolcadik helyen állnak.

A Ljubomir Kolarevic–Farkas Alpár edzői páros által felkészített Kézdivásárhelyi SE csapata India Welch-­Coleman, Debreczi Iringó, Ines Corda, Kozman Kriszta és Lynnea Lewis összeállításban kezdte kolozsvári kiszállását, amelynek a rajtját a mieink kapták el jobban, hiszen a 7. percben már tizennégy pontos volt az előnyük (2–16). Az első negyed hajrájában a házigazdák játszottak jobban, és egy 12–6-os roham után csökkenteni tudták hátrányukat (14–22). A második játékrész elejét is a kincses városi egyetemisták irányították, gyorsan felzárkóztak egy pontra (21–22), és percről perce kiélezettebbé vált a küzdelem. A negyed felénél Amira Al Ash Hab duplájával a Kolozsvár átvette a vezetést (25–24), de Corda és Lewis válasza gyorsan érkezett (25–29). Hazai időkérés után folytatódott a kiegyensúlyozott párharc, a második tíz percet 14–20-ra veszítették el a céhes városiak, akik még így is plusz két ponttal a tarsolyukban vonultak szünetre (34–36).

A térfélcsere után két triplát és egy mezőnykosarat jegyeztek Janisz Kukosz tanítványai (42–36), lendületes játékukat timeouttal próbálták megtörni a mieink, de sajnos kevés sikerrel jártak. A 25. percben 48–41 volt az állás, ám a lassan magukra találó kézdivásárhelyiek Welch-

Coleman és Corda hárompontosával gyorsan ledolgozták hátrányukat (48–47). Ezúttal a kolozsváriak kértek időt, Alexandra Uiuiu távoli dobására Kozman egy triplával, Lewis pedig egy kétpontossal felelt (51–52), és az egyre jobban teljesítő kék-fehérek megfordították a küzdelmet (51–58). Az utolsó negyedet Debreczi büntetőből szerzett kosarai vezették fel (51–60), a házigazdák próbálkoztak játékban maradni, ám az idénybeli hatodik sikere felé robogó KSE esélyt sem adott erre. A 38. percben Corda hetedik triplájával már 21 ponttal vezetettek a háromszéki lányok (56–77), a véghajrában itt is, ott is zörgött a háló, a találkozó pedig a vendégek 80–61-es diadalával zárult.

A mezőny és a Kézdivásárhelyi SE legeredményesebb játékosa a 26 pontot jegyző Corda lett, ám mellette Debreczi (13 lepattanó, 16 pont) és Lewis (17 lepattanó, 13 pont) is dupla-duplával vette ki részét a csapat pénteki sikeréből. A túloldalon a 18 egységig jutó Taneka Rubin jeleskedett.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 18. forduló: Kolozsvári U–Kézdivásárhelyi SE 61–80 (14–22, 20–14, 17–22, 10–22). Kolozsvár, Horia Demian Sportcsarnok. Mintegy 50 néző. Vezette: Răzvan Opriș, Vlad Antonio Sandu, Ioana Drăgoi. Kolozsvár: Mihășan, Johnson 16/6, Uiuiu 13/9, Al Ash Hab 6, Rubin 18/3–Rus 8/6, Horváth, Stoica, Popovici, Bota, Nicholas. Edző: Janisz Kukosz. KSE: Welch-Coleman 18/9, Debreczi 16/3, Corda 26/21, Kozman 5/3, Lewis 13–Csurulya, Bara-Németh, Tuchilus, Domokos, Mar­thi, Nagy, Taylor 2. Edző: Ljubomir Kolarevic, Farkas Alpár.

A címvédő Sepsi-SIC együttesét sem kerülte el a koronavírus-járvány, így a zöld-fehérek február 17-re halasztották az Alexandria elleni szombati meccsüket. Ugyancsak betegség miatt maradt el a Konstancai Phoenix–Brassói Olimpia találkozó, a Târgoviște pedig pihent a pontvadászat hétvégi körében. További eredmények: Szatmárnémeti VSK–Marosvásárhelyi Sirius 85–56, Agronómia Bukarest–Bukaresti Rapid 77–60, Triumf Botoșani–Aradi FCC 51–111 (a mérkőzést még tavaly októberben játszották le, a moldvai csapat pedig a múlt héten jelezte, hogy visszalép a 2021–2022-es bajnokságból).

Forrás:3szek.ro