Kik nyertek Olaszországban?

Kik nyertek Olaszországban?

Fontos választások zajlottak Olaszországban. Az olaszok többsége a káosz és a bizonytalanság helyett, amelyet Mario Draghi  összetákolt és széteső kormánya képviselt, a Giorgia Meloni vezette jobbközép koalícióra voksolt, amely stabilitást ígért a választóknak. 

Elsöprő fölény jobboldalon, a baloldal szinte labdába sem rúgott. Ennek oka, hogy a válság közepette az olaszok egyértelműen amellett döntöttek, hogy a bizonytalanságot, amelyet az előző olasz vezetés teremtett, felváltsa a stabilitás, a rend és a nemzeti érdekek előtérbe helyezése. Ezek azok az alapfogalmak, amelyeket Giorgia Meloni a zászlajára tűzött. Ez azt jelenti, hogy jobboldali kormányt alakíthat a tini korától politizáló Meloni, aki az ország első női miniszterelnöke lesz. Az európai közvélemény azonban megosztott azzal kapcsolatban, hogy Meloni pártja, az Olasz Testvérek radikális, szélsőjobboldali, vagy egyenesen fasiszta lenne. Nézzük!

A nagyvilágban sem örül mindenki ennek a fordulatnak, egyes politikusok szerint túlságosan is jobbra fordult Olaszország. Sőt, akadnak olyanok is, akik nyíltan fasiszta pártnak titulálják az Olasz Testvéreket. Valóban jogos-e a felvetés? Meloni azért „húzta fel” az olasz csizmát, hogy azzal mindenkit eltaposson? 

A fasizmust ma már sokféleképpen definiálják. Azt az ideológiai irányzatot, amely éppen Olaszországban alakult ki, s amelyet Mussolni testesített meg a gyakorlatban. Tekintélyelvűség, totalitárius állam, erőszak, a felsőbbrendűség hirdetése, egy-egy népcsoport, vagy faj, amely mindenek fölött áll, és amely eltapossa azokat, akik az útjába kerülnek, nagyjából így jellemezhető. A történelem során sajnos Európa megtapasztalhatta, hogy a fasizmus, és annak a németországi változata, a nácizmus, milyen katasztrófát tud okozni. 

Hírdetés

A második világháború után tehát a fasizmusnak nincs helye a civilizált és szabad Európában.

Természetesen napjainkban is akadnak neofasiszta mozgalmak, amelyek igyekeznek újra előtérbe helyezni ezt az eszmerendszert, vagy szalonképesebb formában újrateremteni. De térjünk vissza az eredeti kérdéshez, az Olasz Testvérek valójában milyen? 

A név természetesen csalóka, hiszen az olyan fogalmak, mint a testvériség, a mi hazánk, mi földünk akár nacionalista, vagy fasiszta mozgalmak nevei is lehetnének, az Olasz Testvérek esetében azonban a név a családra és a közösségre, illetve a nemzet egységére utal. Meloni pártja híve a nemzeti szuverenitásnak, a szociális piacgazdaságnak, a természetes családot és a keresztény értékeket védelmezi, uniópárti, kiállt az orosz szankciók és Ukrajna mellett. Akkor mitől lenne fasiszta?  Olaszországban felkészült egy határozott női vezető arra, hogy becsületesen harcoljon az olasz nép igazáért. Azért szavaztak neki bizalmat, hogy az ő hangjukat is meghallja Európa. 

Akik tehát lefasisztázzák Giorgia Melonit, bedőlnek azoknak a hamis szirénhangoknak, amelyek Európát a radikális jobboldallal ijesztgetve romlásba döntenék.

Tegyük fel azonban a kérdést, valójában mitől is kell félteni Európát? Mert amíg egyesek a radikális jobboldallal rémisztgetnek, addig a radikális baloldal alattomosan mindenhova beszivárog. Egy nap pedig azt vesszük majd észre, hogy mindenhol ők lesznek hatalmon, az pedig tényleg a teljes lepusztulást hozná el.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »