Új emberi fajt fedeztek fel Ázsiában

Új emberi fajt fedeztek fel Ázsiában

A kutatók olyan hosszú ideig ismeretlen emberi fajra bukkantak, amelynek különösen nagy agykoponyája volt. A Julurens, vagyis a „nagy fejű” emberek felfedezése új kérdéseket vet fel az emberi fajok eredetével kapcsolatban.

A tudósok régóta úgy vélték, hogy az emberi evolúció egy lineáris folyamat, amely az emberelődök fokozatos fejlődésével indult. A kutatások új eredményei megkérdőjelezik ezt a hagyományos nézetet.

A Homo juluensis, a felfedezett új faj a késői kvartár időszakban, mintegy 300 000 évvel ezelőtt élt, és az ázsiai kontinens keleti részén található fosszíliák nyújtották az első bizonyítékokat létezésére.

Az új faj tagjai apró csoportokban éltek, és mintegy 50 000 évvel ezelőtt tűntek el a föld színéről. A kutatók arra a meglepő következtetésre jutottak, hogy Kelet-Ázsiában ezen időszakban több különböző emberi faj is létezett párhuzamosan. E fajok nemcsak egymás mellett éltek, hanem valószínűleg keveredtek is.

Hírdetés

A kutatás jelentős előrelépést jelent a kelet-ázsiai fosszíliák tanulmányozásában, amelyek eddig elmaradtak az európai és afrikai felfedezésekhez képest. Bár a kutatás egy lehetséges áttörést mutat, amely felülírhatja az emberi evolúció eddig elfogadott modelljeit, egyelőre csupán elméleti szintű találgatásról van szó.

Scientists discover lost ‘big head’ human species in Asia: study https://t.co/51O2eGyEDQ pic.twitter.com/QtrdF9OnWo — New York Post (@nypost) December 3, 2024

hirado.hu

Nyitókép: hirado.hu


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »