Kétgólos sepsiszentgyörgyi győzelem (Labdarúgás, 3. Liga)

Háromszéki rangadót rendeztek pénteken a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának kilencedik fordulójában. A Sepsi OSK II. a mérkőzés utolsó negyedórájában kétszer is betalált, így 2–0 arányban győzött a vendég Kézdivásárhelyi SE ellen a szemerjai stadionban.

Az első negyedórában a mezőnyben zajlott a küzdelem, majd először a házigazdák kerültek helyzetbe, Valentin Ureche távoli lövését Albert Hunor magához ölelte. A folytatásban Valentin Suciu csapata többet birtokolta a labdát, a 38. percben előnybe kerülhetett volna: Daniel Sandu egy kiugratás után kapura tört, azonban senkitől sem zavartatva pontatlanul célzott. Nem sokkal később Eugen Moldovan együttese is közel járt a gólszerzéshez, szünet előtt Ionuț Bînță 40 méterről eleresztett próbálkozását Bartha Mátyás bravúrral szögletre tolta. A második félidőt a sepsiszentgyörgyi alakulat kezdte jobban, a 46. percben egy sarokrúgást követően Paul Bena fejese a jobb kapufáról pattant vissza, aztán Cristian Gyulai kísérletét hárított lábbal a céhes városi hálóőr, aki Andrei Ene és Varga Máté lövésénél is nagyot mentett. A másik oldalon Dobos Zsolt lehetőségét fogta a hazai kapus, aztán Fábián Róbert, Gergely Alpár és Zöld Hunor kevéssel mellé továbbított. A 76. percben a piros-fehér mezesek vezetést szereztek, Gyulai passzából Bena közelről a jobb alsóba lőtt (1–0). A szervezettebben futballozó megyeszékhelyi gárda a ráadás elején a cserejátékosoknak köszönhetően lezárta a mérkőzést: Raul Stanislav előkészítése után Ene a hálóba gurított (2–0), így csapata megérdemelt győzelmet aratott. Ebben az idényben a Kézdivásárhelyi SE egy, a Sepsi OSK II. három egymás elleni összecsapáson diadalmaskodott.

3. Liga, alsóházi rájátszás, 9. forduló: Sepsi OSK II.–Kézdivásárhelyi SE 2–0 (0–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Alexandru Marin (Munteni). Sepsi OSK II.: Bartha – Varga, Vereguț, Nikula, Bujdosó, Grigore, Marin (Ene, 46.), Bena, Ureche (Stanislav, 46.), Coman (Horciu, 89.), Sandu (Gyulai, 46.). Edző: Valentin Suciu. KSE: Albert – Zöld, Bînță, Sütő, Gajdó, Albu, Perényi (Botorok, 76.), Fábián, Dobos (Agafiței, 64.), Gergely (Veres, 84.), Ketesdi (Bandi, 64.). Edző: Eugen Moldovan. Gólszerzők: Bena (76.), Ene (90+1.). Sárga lap: Sütő (87.).