Jégkorong Erste Liga – Kiütéses Fradi-győzelem, kikapott az Újpest

A társbajnok FTC-Telekom esélyeshez méltóan legyőzte a sereghajtó vendég Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján, és ezzel a tabella élén áll.

Az utolsó playoff-helyért harcoló DAB egyetlen gólját büntetőből szerezte.

Erste Liga, alapszakasz:
FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 8-1 (3-0, 1-0, 4-1)

Megszakadt az Újpest nyolc győzelemből álló sorozata, miután a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján szétlövésben kikapott Debrecenben.

A vendégek a góljaikat emberelőnyben ütötték, majd a harmadik harmadban egyenlített a DEAC. A ráadásban nem esett gól, a szétlövésben pedig a hazaiak voltak a jobbak.

10.  Dunaújvárosi Acélbikák  25  1   5   1  18 66-12114

Megjegyzés: játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.

Forrás:gondola.hu