Hozta a papírformát a Sepsi OSK a már biztosan kieső Medgyes ellen (Labdarúgás, 1. Liga)

A vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt hazai környezetben a sepsiszentgyörgyi csapat, amely pénteken több alapemberét pihentetve, 3–1 arányban győzött a sereghajtó, már biztosan kieső, csőd szélén álló Medgyesi Gázmetán ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 7. fordulójában. A székelyföldi alakulatra a playoutban még két mérkőzés vár, május 8-án 14.30-tól a Chindia Târgoviște látogat a Sepsi OSK Arénába, majd a Cristiano Bergodi irányította labdarúgók az újonc U Craiova otthonában játszanak.

A bukaresti ultrák zászlólopását követően még jobban elmérgesedett a háromszéki szurkolók közti konfliktus, ennek következményeként pénteken a piros-fehér mezes csapatot két tábor buzdította, amelyek a szünetben a hangosbemondón megszólaló elnök, Diószegi László kérésére sem borultak egymás keblére, így a második félidőben szintén két különböző ösztönzés hallatszott a Sepsi OSK Arénában.

A jobb játékerőt képviselő házigazdák már a 2. percben vezetést szereztek, labdaszerzés után Fülöp István előkészítését Marius Ștefănescu a bal alsóba gurította (1–0). Az első negyedóra végén váratlanul egyenlített a többnyire fiatal játékosokkal pályára lépő Medgyes, Ramon Gașpar lövését még védte Răzvan Began, azonban Paul Costea ismétlésénél Radoslav Dimitrov kézzel hárított. A megítélt tizenegyest Francisco Júnior váltotta gólra, a nyolc vendégszurkoló örömére (1–1). A folytatásban Cristiano Bergodi csapata próbálta visszavenni a vezetést, ami félóra elteltével sikerült, Ștefănescu beadása után Eder González a bal alsóba fejelt (2–1). Ezt követően növelhette volna előnyét a Sepsi OSK, azonban a védők mögül kiugró Fülöp közelről képtelen volt Grósz Erik mellett a hálóba továbbítani. A szünet előtt aztán Cristian Maxim távoli lövésénél Began bravúros védése akadályozta meg a vendégek újabb gólszerzését.

A második felvonás elején Stefan Askovszki próbálkozása a felső lécen csattant, majd ismét a háromszéki együttes kapusának kellett közbeavatkoznia Raul Șteau lehetőségénél. A Sepsi OSK a 70. percben betalált, Cristian Bărbuț beadása után Alexandru Tudorie csúsztatott tovább, Cătălin Golofca pedig a hálóba pöckölt, viszont a partjelző intésére a játékvezető les miatt tévesen érvénytelenítette a gólt. Ezt követően eldöntötte a mérkőzést a házigazda, Vitalie Damașcan lövése elakadt Eduard Avram lábában, a labda Tudorie elé került, aki nem hibázott (3–1). A hajrában két sepsiszentgyörgyi újoncot is avathatott a piros-fehér mezes együttes, a 17 éves középpályás, Nistor Ákos és a 18 éves kapus, Gedő Hunor is bemutatkozott a román élvonalban.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán 3–1 (2–1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 2600 néző. Vezette: Claudiu Marcu (Constanța). Sepsi OSK: Began (Gedő, 87.) – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – González, Vașvari – Askovszki (Golofca, 62.), Fülöp (Bărbuț, 62.), Ștefănescu (Damașcan, 73.) – Tudorie (Nistor, 87.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Medgyes: Grósz – Maxim, Mathaus, Avram, Tala – Francisco Júnior (Câmpean, 74.), Iancu (Covaci, 61.) – Șteau (Ursu, 61.), Gașpar (Harfaș, 61.), Costea – Domșa (Noian, 61.). Vezetőedző: Flavius Boroncoi. Gólszerzők: Ștefănescu (2.), González (33.), Tudorie (83.), illetve Francisco Júnior (16. – tizenegyesből). Sárga lap: Vașvari (4.), Dimitrov (14.), Ștefănescu (24.), Mitrea (62.), illetve Costea (80.).