Hol az olló komámasszony?

Hol az olló komámasszony?

Bizonyára sokan ismerik a Hol az olló komámasszony nevű gyermekjátékot, amely során az egyik játékos addig kérdezősködik a fák mellett álló gyerekeknél, akik közben igyekeznek helyet cserélni, amíg valamelyik játékos hoppon marad a csereberék során és fa nélkül marad.

Valami hasonló „élményben” lehetett részük a Nemzeti Bűnügyi Ügynökség (NAKA) nyomozóinak, akik a pozsonyi III. Járási Bíróságon hiába kérték egy ügyirat kiadását, ráadásul azzal vádolták meg őket, hogy beavatkoznak a bíróság hatáskörébe.

Hamran István országos rendőrfőkapitány, aki a parlament biztonságvédelmi bizottsága előtt kényszerült magyarázkodni a rendőrségi akció körülményeiről elmondta, hogy a nyomozók visszafogottan viselkedtek, noha az iratot nem kapták meg. A NAKA számára fontos lett volna az ügyirat titkosított melléklete, mivel a bizonyítékokban, a vallomásokban és az ítéletben is ellentmondásokat véltek felfedezni, ezért lett volna fontos az iratok tanulmányozása a bűnvádi eljárás szempontjából. A szóban forgó dokumentumok egyébként Ľudovít M. és Boris B. ügyével kapcsolatosak.

A főrendőr szerint mindenkinek kötelessége ilyen esetben az iratokat kiadni. Ha ez nem történik meg, a nyomozóknak jogukban áll ezt lefoglalni.

Hírdetés

Mivel ezt a bíróság megtagadta, az üggyel foglalkozó ügyészt értesítették. Amikor a nyomozók másnap ismét megjelentek az iratokért, meglepetés várta őket, mivel a titkosított melléklet már nem volt a bíróságon. Átkerült a pozsonyi kerületi ügyészségre, noha az üggyel a kassai kerületi ügyészséget bízták meg.

A NAKA emberei a főkapitány elmondása szerint végig higgadtan reagáltak, bármit is állít néhány bíró, és ezt az egész dolgot. Daniel Lipšic specális ügyész is inkorrektnek nevezte a bíróság eljárását. Előzetesen az ügyirat átadásáról volt megállapodás, ezt felrúgva a bíróság a kerületi ügyészségnek továbbította azt.

Denisa Saková, egykori belügyminiszter, a parlamenti bizottság ellenzéki tagja szerint ellentmondás van Hamran magyarázatában. A rendőrségi felügyeletnek kellene tisztáznia a dolgot.

A Szlovák Köztársaság Bírói Tanácsa május 18-án foglalkozik majd a Pozsonyi III. Járásbíróságnak a NAKA  tevékenységével kapcsolatos beadványával.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »