Döntetlennel zárta az évet a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

Gólhelyzetekben gazdag mérkőzést játszott vasárnap a Sepsi OSK Arénában a sepsiszentgyörgyi gárda és a bukaresti rekordbajnok FCSB, azonban hiába volt veszélyesebb a házigazda, a fővárosi együttes 21 éves kapusa bravúrosan védett, így a csapatok gól nélküli döntetlennel zártak az élvonalbeli bajnokság 21. fordulójában. Az első félidő végét jelző sípszó után a nézők plüssállatokat dobáltak a pályára, a háromszéki klub pedig több száz nehéz helyzetben élő gyereket lephet meg az ünnepek közeledtével.

A nagy érdeklődésnek köszönhetően félház előtt rendezték a vasárnapi rangadót, a járványügyi korlátozások miatt mintegy 4000 néző foglalt helyet a lelátókon, és a hideg ellenére fergeteges hangulatot varázsoltak. A Sepsi OSK agresszív letámadással megzavarta az FCSB építkezését, uralta a középpályát, bár az első negyedórában csak pontrúgások után veszélyeztettek a csapatok: a 2. percben Adnan Aganović szabdarúgását hárította Ștefan Târnovanu, majd a 13. percben Florin Tănase szöglete után Andrei Miron fejelt kapura, viszont Niczuly Roland könnyedén fogta.

A 21 éves, idén először védő fővárosi kapus a sérülések és eltiltások miatt a vendég együttes egyetlen rendelkezésre álló kötelező utánpótláskorú játékosa volt, viszont a több bravúrral akadályozta meg a székelyföldi klub sikerét. A hazai alakulat a 29. percben vezetést szerezhetett volna, Vitalie Damașcan megpattanó lövése után Anass Achahbar elé került a labda, akinek a lehetőségét Târnovanu szögletre mentette. A szünethez közeledve mindkét kapu előtt voltak helyzetek, Marius Ștefănescu és Nicolae Păun gólszerzését magabiztosan védte a bukaresti csapat fiatal hálóőre, míg a másik oldalon Adrian Șut próbálkozását védte a házigazdák kapusa.

A Sepsi OSK a második játékrészben lendületesebben és veszélyesebben játszott, viszont Achahbar lövésénél és Eder González hatalmas közeli helyzeténél a vendégek kapusa avatkozott közbe. A 66. percben Cristiano Begodi vezetőedző újabb tizenegyest reklamált, amire válaszként a játékvezető piros lappal nyugtatta a kedélyeket. Ezt követően az FCSB közel járt a vezetés megszerzéséhez, Tănase sarokrúgása után Răzvan Oaidă sarokkal pörgette a keresztlécre a labdát.

A piros-fehér mezesek a hajrában győzhettek volna, ám Târnovanu védte Cătălin Golofca közeli lövését, majd Achahbar jobb alsóra tartó lövését is bravúrral hárította. A döntetlennel a székelyföldi csapat továbbra is hat pontra van a felsőházi rájátszástól, míg a fővárosi együttes hátránya tíz pont a listavezető Kolozsvári CFR mögött.

1. Liga, alapszakasz, 21. forduló: Sepsi OSK–FCSB 0–0.

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 4000 néző. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac). Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (Dumitrescu, 86.), Niňaj, Mitrea, Ispas – Bărbuț (Askovszki, 79.), González, Păun, Ștefănescu (Golofca, 78.) – Achahbar, Damașcan (Luckasse, 61.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. FCSB: Târnovanu – Crețu, Cristea, Miron, Radunović – Olaru, Șut (Ov. Popescu, 62.), Tănase – Cordea (Budescu, 86.), Dumiter (Keșerü, 46.), V. Gheorghe (Oaidă, 46.). Vezetőedző: Anton Petrea. Sárga lap: Niňaj (45+1.), González (51.), Ștefănescu (78.), illetve Olaru (8.), Radunović (21.), Crețu (28.), Miron (74.), Ov. Popescu (80.).

További eredmények, 21. forduló: FC Voluntari–Aradi UTA 2–1 (gólszerző: Nemec 45., Briceag 76., illetve Miculescu 16.), Medgyesi Gázmetán–Craiova 1–1 (gsz.: Deaconu 3., illetve Ivan 61.), FC Rapid–FC Botoșani 1–1 (gsz.: Marzouk 34., illetve Tîrcoveanu 52.), Academica Clinceni–Chindia Târgoviște 0–1 (gsz.: Neguț 83.), Kolozsvári CFR–FC Argeș 1–0 (gsz.: Debeljuh 72.).

16. Clinceni                   2          5        14        15–41  11

Az élvonalbeli bajnokság négy hét szünetet követően jövőben folytatódik, a Sepsi OSK a 22. fordulóban, január 24-én az FC Botoșani vendégeként játszik.