Bánk Bán lesz a Margitszigeten augusztus 20-án

Bánk Bán lesz a Margitszigeten augusztus 20-án

Erkel Ferenc Bánk bán című operájának előadásával ünnepli a Margitszigeti Szabadtéri Színpad augusztus 20-án a nemzeti ünnepet.

Erkel Ferenc három felvonásos műve Vidnyánszky Attila rendezésében lesz látható – közölte a Margitszigeti Színház az MTI-vel.

A főbb szerepeket Molnár Levente operaénekes mellett Mester Viktória, Boncsér Gergely, Fischl Mónika, Kálmándy Mihály, Kováts Kolos és Bakonyi Marcell játssza és énekli. Az előadáson közreműködik a Győri Nemzeti Színház zenekara, énekkara és tánckara, a Honvéd Férfikar, a Budapesti Stúdiókórus, valamint a Bánk bán 2020 tánckara.

„A Bánk bán zseniális alkotás, Katona művével a drámaírás shakespeare-i csúcsaira ért fel” – idézi a tájékoztató Vidnyánszky Attilát, az előadás rendezőjét.

Hazánk nagy sorsfordulói, történelmi tragédiái mindig arra késztetnek, hogy átgondoljuk a helyünket a világban, megfogalmazzuk küldetésünk és végzetünk sajátosságait – hangsúlyozta, kiemelve: erre Erkel grandiózus műve különösen alkalmas, hiszen sűrítve, ugyanakkor a zene szuggesztív erejével felerősítve szembesít bennünket a drámai történettel.

/* (c)AdOcean 2003-2018, portfolio_hu.Infostart_2018.mobile_site.cikkek.banner_cikkozi_extra */

Hírdetés

ado.slave(‘adoceanindexhuokdtbqijve’, {myMaster: ‘dBfmGy0C0lT8mfY5Mfg2WBNH8U_KL2dR9EYdt6o1mXz.47’,
onServerEmission: function(){document.getElementById(„y-adoceanindexhuokdtbqijve”).classList.add(„uysdfa6ds”);},
onServerEmissionEmpty: function(){}
});

Számomra a Bánk bán a magyarságot jelképezi – az örök kiélezett, éles harcot azért, hogy a jó úton tudjunk maradni – mondta Molnár Levente operaénekes, aki szerint jelképezi a megosztottságot, az erőt, a becsületességet, a tisztességet.

Erkel Ferenc 1844-ben, a Kölcsey Ferenc Himnuszának megzenésítésére kiírt pályázaton aratott győzelme után kezdett el foglalkozni Katona József drámájával. A történelem hosszúra nyújtotta a komponálás idejét: előbb a szabadságharc, majd az azt követő diktatúra cenzúrája miatt 1861. március 9-ig kellett várnia a közönségnek, mire a mű teljes egészében megszólalhatott az akkori Nemzeti Színházban.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »