A régészek egy hatalmas maja városra bukkantak a dzsungel szívében

A régészek egy hatalmas maja városra bukkantak a dzsungel szívében

A történészek alaposan alábecsülték a dél-amerikai maják birodalmának nagyságát. A legfrissebb infravörös vizsgálat kimutatta, hogy a guatemalai dzsungel mélyén elterülő egykori maja ősváros több mint 60 ezer épületből állt, a lakosok száma pedig elérhette az egymillió főt is.

A maja birodalom egykor magába foglalta Mexikó nagy részét, Guatemalát, Belizét és Honduras északnyugati területeit. A Guatemalában lévő város a dzsungel mélyén. A mostani felvételek azért lepték meg a régészeket, mert kiderült, hogy az egyik legjelentősebb Kolumbusz-előtti civilizáció sokkal összetettebb, szervezettebb és nagyobb volt, mint azt eddig hitték.

A lézeres LiDAR feltárás nem egymástól elszigetelt épületeket, városrészeket mutatott ki, hanem egy sűrűn épített, sokszáz eddig feltáratlan épület került elő.

Hírdetés

A 60 ezer épületből álló „megalopoliszban” vannak házak, paloták, egy központi piramis, utak, amelyek az egyes városrészeket kötötték össze.

A maja birodalom valamikor 1200 évvel ezelőtt érte el virágzásának tetőfokát, a maja kultúra csak az ókori görög és kínai kultúrával hasonlítható össze.

SME.sk

Nyitókép: telegraph.co.uk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »