24 év után jogerősen befejeződhet a kecskeméti diszkó emberölésért elítélt kidobóinak ügye

24 év után jogerősen befejeződhet a kecskeméti diszkó emberölésért elítélt kidobóinak ügye

A kidobók bántalmazták, majd a sínekre cipelték áldozatukat, azért, hogy a cselekményt vonatbalesetnek álcázzák. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség a kiszabott szabadságvesztések lényeges súlyosítását indítványozta, ugyanis – a vádhatóság álláspontja szerint – a kiszabott szabadságvesztések tartama a jelentős időmúlás ellenére sem szolgálja megfelelően a büntetési célokat.

Hírdetés

Az elsőfokú ítélet szerint az elkövetők a 2000-es évek elején kidobóként dolgoztak az egyik népszerű kecskeméti diszkóban, ahol rendszeresen maguknál tartottak egy acélból készült teleszkópos botot (viperát).

A két férfi 2000. október 1-re virradó éjjel is dolgozott, ennek során kivezettek a szórakozóhelyről egy ittas állapotban lévő személyt, akit a náluk lévő viperával bántalmaztak is, 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket okozva neki. A kidobók a bántalmazás miatti büntetőeljárás elkerülése, valamint a sokak által látogatott diszkó jó hírnevének megőrzése érdekében elhatározták, hogy a bántalmazott személyt nem hagyják életben, megölik. A két férfi eltervezte, hogy a cselekményüket vonatbalesetnek fogják álcázni. Az elkövetők az eszméletlen állapotban lévő személyt a közelben lévő vasúti sínekhez vitték, a testét a sínpár közé fektették, azt a látszatot keltve, mintha aludna, majd otthagyták. A hajnali órákban az arra közlekedő vonatszerelvény az áldozat teste felett áthaladt. A sértett a helyszínen életét vesztette.

A Kecskeméti Törvényszék a két férfit társtettesként előre kitervelten, aljas indokból elkövetett emberölés bűntette miatt – személyenként – 13 év és 6 hónap fegyházra és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az ítélet ellen az ügyészség mindkét elkövető terhére a kiszabott szabadságvesztések tartamának súlyosításáért, a védelem elsődlegesen felmentésért fellebbezett. 

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú bíróság megalapozott tényállást állapított meg, az alapján helyesen következtetett mindkét férfi bűnösségére és cselekményüket is a törvény szerint minősítette, azonban a kiszabott szabadságvesztések tartama a jelentős időmúlás ellenére sem szolgálja megfelelően a büntetési célokat, ezért azok lényeges súlyosítását indítványozta.

Az eljárás – másodfokon – a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik.


Forrás:privatkopo.hu
Tovább a cikkre »