A déli régiók közül a Rimaszombati járás és a Losonci járás került a fekete zónába. Főként az ország keleti és északi részére érkezett meg a sötétebb árnyalat, a helyzet azonban nyugtalanító a Nagytapolcsányi járásban is, ahol a pirosról egyenesen feketére váltottak.
A 24 fekete járásban az éttermek már a teljesen védett személyek számára sem lesznek nyitva (csak elvitelre lehetséges a rendelés), a konditermek, illetve hotelek úgyszintén kénytelenek bezárni. A ruházati üzletekbe sem olyan egyszerű bejutni – oltási igazolvánnyal, teszttel, vagy a betegség legyőzését igazoló dokumentum felmutatásával vásárolhatnak az üzletközpontokban. A sebészeti szájmaszk viselése kint is kötelező, így az elhunyt szeretteinkre való megemlékezés során, a temetőben sem szabad levenni a maszkot. Az FFP2-es típusú szájmaszk szintén visszatért, beltéren kötelező a nagyobb biztonságot nyújtó védőeszköz használata. A lagzik és egyéb ünnepségek pedig szóba sem jöhetnek.
Bordó járásokból is van bőven – összesen 39, köztük a Kassai, Nagykürtösi, Nyitrai, Rozsnyói, Szenci és Tőketerebesi járás is. A narancssárga árnyalat viszont szinte teljesen kikopott a regionális járványügyi térképről, mindössze 8 járásban sikerült megőrizni a viszonylag enyhe feltételeket. A Dunaszerdahelyi járás a magas oltottsági szint ellenére is átcsúszott az eggyel szigorúbb besorolásba, így a Lévai és Érsekújvári járással karöltve a 8 piros színnel jelölt rész között szerepel. A narancssárgák száma egyre alacsonyabb ugyan, de pozitív hír, hogy a magyarok által sűrűn lakott településeket is érint – a Pozsonyi mellett a Galántai, a Komáromi és a Vágsellyei járásban vannak érvényben enyhébb szabályozások.
(ba, mr)
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »