Slovnaft Cup: Rózsaheggyel mérkőzik meg a DAC az elődöntőért

Eddig négy alacsonyabb osztályú csapatot búcsúztatott a DAC a Slovnaft Cup aktuális kiírásában, ma azonban az MFK Rózsahegyet kell legyőznie ahhoz, hogy továbbjuthasson az elődöntőbe.

állapította meg Xisco Muñoz vezetőedző, aki azt még nem tudta, hogy Goure betegsége és Popovic vasárnapi fejsérülése után bevethető állapotban lesz-e.

tette hozzá a DAC 43 esztendős spanyol trénere.

A DAC eddig háromszor jutott be a Szlovák Kupa döntőjébe: 1987-ben rögtön az első alkalommal győzelemre is váltották a részvételt, majd a már nem létező Csehszlovák Kupát is elhódították. 1993-ban és 1995-ben büntetőpárbajban alulmaradtak a fináléban.

Az említett három alkalmon kívül az 1991/92-es, 1993/94-es, a 2009/10-es, a 2014/15-ös és a 2019/20-as kiírásban is bejutottak az elődöntőbe.

A Slovnaft Cup negyeddöntőjének DAC 1904 – Rózsahegy mérkőzését 2024. február 28-án, szerdán 17:30 órai kezdettel rendezik, játékvezetők Dohál – Ferenc, Vitko.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, rögtön tizenegyespárbaj következik.

A találkozót a JOJ Šport valamint a Niké TV közvetíti élőben.