Római tenisztorna: Fucsovics az első fordulóban búcsúzott

Fucsovics Márton három játszmában kikapott a francia Alexandre Müllertől csütörtökön a római salakpályás tenisztorna 7,87 millió euró összdíjazású férfi versenyében.

Eredmény, 1. forduló (a 64 közé jutásért): Alexandre Müller (francia)-Fucsovics Márton 4:6, 7:6 (7-5), 6:2 A világranglista ötvenedik helyén álló Fucsovics rögtön elvette a selejtezőből érkezett ellenfele (109.) adogatását, majd 3:1-re ellépett. Ezután erőre kapott Müller, és fordított, de a magyar játékos 4:4-nél ismét brékelt, így 39 perc alatt hozta az első játszmát 6:4-re.

A második felvonás végig szoros volt, egyik fél sem tudta megnyerni ellenfele adogatójátékát, így a rövidítés döntött Müller javára.

A harmadik szett volt a legsimább, a francia 6:2-re nyerte. A csata 2 óra 22 percig tartott.

A főtábla másik magyar szereplője, Marozsán Fábián ugyancsak az első fordulóban kapott ki a kazah színekben induló Alekszandr Sevcsenkótól.

Forrás:ma7.sk