Patthelyzet alakulhat ki az iskolák bezárása miatt

Patthelyzet alakulhat ki az iskolák bezárása miatt

Mint ismert, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter csütörtöki kormányinfón bejelentette, hogy az óvodákat és az általános iskolákat április 7-ig bezárják, a digitális oktatás egyes részleteit pedig az Emmi oktatási államtitkársága dolgozza ki.

Az iskolabezárások ötlete már február végén felmerült, amikor is a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levélben kérte Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy a veszélyhelyzet miatt valamennyi köznevelési intézményben és a szakképzésben is rendeljen digitális oktatást. Az Operatív törzs azonban ezt még akkor nem tartotta indokoltnak. 

A Jobbik oktatási szakértője, Ander Balázs szerint a jelenlegi helyzetben nehéz igazán jó döntést hozni. Azzal, hogy a kiskorú gyermekek is otthoni távoktatásra kényszerülnek, óriási terhet kell ismét a szülőknek a vállukra venniük. Többségüknek a szabadságukat vagy a munkájukat kell „feláldozni” annak érdekében, hogy otthon tudjanak maradni a gyermekükkel. 

„Már tavaly márciusban is szorgalmaztunk egy olyan bértámogatási rendszert, amely segített volna az emiatt bajba jutott családokon is” 

– emlékeztetett a Jobbik politikusa. 

Hírdetés

Ander elmondta, hogy a fenálló helyzetre volt egy minden igényt kielégítő ellenzéki javaslat, de a kormány azt meg sem hallva, lesöpörte az asztalról.

„Most nem az ellenzéket kell legyőzni, hanem a vírust. Most aztán tényleg nem árokásásra és mélyítésre, hanem közös munkára van szükség. A vírus ugyanis nem válogat” 

– összegezte az ellenzéki képviselő, hozzátéve: véleménye szerint a kormánynak nem az ellenzéket kéne „lenyomnia”, hanem a vírust, s nem „képzelt ellenségekkel kellene hadakozniuk, mert jelenleg van itt valódi kihívás is.”

A politikus arról is beszélt, hogy az iskolák védelme érdekében célszerű volna a pedagógusokat előrébb venni az oltási tervben, már csak azért is, mert a szakma átlagéletkora már 50 év körül van, tehát sokan vannak abban a korban, akik már veszélyeztetettnek számítanak. 

Véleménye szerint mihamarabb vissza kéne állítani a széleskörű tesztelést az oktatásban, ráadásul biztosítania kéne a kormányzatnak a 100%-os táppént, amelyet korábban maga, Kásler Miklós is megígért, azonban azóta is elmaradt, mert így a pedagógusok a rendkívül alacsony munkabérük miatt sem mernek teszt alá vetni. 


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »