Para Lőrinc és Fejér Milán aranyérmes (Karate)

A sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club karateszakosztálya 22 sportolóval utazott a 26. Budapest Open nemzetközi versenyre, amely Kelet-Közép-Európa legrangosabb sport­eseményei közé tartozik. A háromszéki karatésok ötször állhattak dobogóra a magyarországi viadalon, a legjobb eredményük Para Lőrinc és Fejér Milán nevéhez fűződik, ugyanis korosztályukban mindketten aranyérmet szereztek.

Harminchét országból több mint kétezer versenyző nevezett a rangos budapesti megmérettetésre, amely Vass Hunor edző szerint nem volt felvezetőnek nevezhető, azonban a sepsiszentgyörgyi sportolóknak így is sikerült ötször dobogóra állniuk, továbbá hat alkalommal a bronzéremért folytatott küzdelemben maradtak alul. Para Lőrinc U10-ben, míg Fejér Milán U14-ben mindenkit maga mögé utasítva aranyéremmel zárta a viadalt, emellett Sala Bíborka U12-ben, Péter-Csiki Csanád U14-ben és Pulugor András U12-ben bronzéremmel fejezte be a színvonalas küzdelmet.

„Nem vagyok elégedetlen az összeredménnyel, mivel egy mozgalmas hétvégén és kifejezetten színvonalas versenyen mérettettünk meg. Az idény első versenye mindig nehéz, ugyanis az öthetes intenzív felkészítő első visszacsatolása. Voltak hibáink, de így látva azokat, lesz időnk dolgozni rajtuk. Kevésbé vagyok elégedett a korosztályos lány versenyzőink teljesítményével, akik nem hozták a hozzájuk fűzött reményeket. A következő eseményünk a jövő héten Sepsiszentgyörgyön rende­zendő Román Kupa lesz, majd október elején Lengyelországba utazunk, ahol részt veszünk a Polish Open Európa-bajnoki kvalifikációs versenyen” – fogalmazott Vass Hunor.

Eredmények: * első helyezés: Para Lőrinc (U10, -27 kg), Fejér Milán (U14, -45 kg) * harmadik helyezés: Sala Bíborka (U12, -40 kg), Péter-Csiki Csanád (U14, -50 kg), Pulugor András (U12, -35 kg) * ötödik helyezés: Vargha Zselyke (U12, -40 kg), Sajgó Anna Dorka (U12, -35 kg), Péter-Csiki Csanád (kadét, -52 kg), Márkó Kincső (U14, -47 kg), Antal Gréta (U14, -47 kg), Borbély Eszter (U14, +47 kg). (miska)