Ötgólos idegenbeli győzelem (Labdarúgás, SuperLiga)

A sepsiszentgyörgyi csapat több mint egy hónap után győzött ismét a bajnokságban. Cristiano Bergodi legénysége szombaton megtörte négy mérkőzésig tartó vereségsorozatát, miután 5–0-ra diadalmaskodott az FC Argeș otthonában a SuperLiga 17. fordulójában. A Sepsi OSK legközelebb kedden a Román Kupában játszik, 21 órától az FC Dinamo vendégeként lép pályára a csoportkör második fordulójában.

A Sepsi OSK motiváltan lépett pályára, az első pillanattól kezdve beszorította az 1500. élvonalbeli bajnoki mérkőzését játszó ellenfelét, azonban a háromszéki csapat az első 25 percben ritkán jutott lövésig. A nyomás alatt játszó hátvédek közül először Iasmin Latovlevici hibázott, aki a 27. percben a büntetőterületben szabálytalankodott Nicolae Păun ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Cosmin Matei magabiztosan értékesített (0–1). A székelyföldi együttes nem sokkal később ismét büntetőrúgást végezhetett el, amelyet ezúttal Marius Ștefănescu harcolt ki. Ismét Matei állt a labda mögé, és higgadtan lőtt a hálóba (0–2), így a Sepsi OSK megérdemelten vezetett két góllal. Szünet előtt Mario Rondón kétszer is növelhette volna a vendégek előnyét, viszont előbb kevéssel mellé továbbított, majd Cătălin Straton védett.

A második félidő elején is közel volt a gólszerzéshez Cristiano Bergodi együttese, ám Păun fejesét bravúrral hárította a házigazdák kapusa. A sepsiszentgyörgyi gárda a folytatásban már kihasználta újabb helyzetét, az 52. percben Păun szerzett labdát félpályánál, az ellentámadás végén Pavol Šafranko előkészítéséből Rondón a hálóba gurított (0–3). A hátralévő időben is a vendégek voltak aktívabbak, ennek köszönhetően a 68. percben Ștefănescu elcsípet egy pontatlan felszabadítást, aztán az előkészítését a középen érkező Šafranko gólra váltotta (0–4). A hajrában Păun távoli lövését Straton látványosan hárította, majd a 89. percben Păun kiugratásából a csereként beállt Alexandru Tudorie is feliratkozott a gólszerzők közé (0–5), a Sepsi OSK pedig kiütéses győzelemmel szakította meg négy mérkőzésig tartó vereségsorozatát.

SuperLiga, alapszakasz, 17. forduló: FC Argeș–Sepsi OSK 0–5 (0–2).

Pitești, Nicolae Dobrin Stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly). Argeș: Straton – Latovlevici (Crețu, 31.), Cestor, Dobrosavlevici, Tofan – Alceus, Rajnov (Bertrand, 46.), Șerban (Meza Colli, 46.) – Calcan (Pîrvu, 55.), Garita (Celestine, 63.), Ișfan. Vezetőedző: Marius Croitoru. Sepsi OSK: Niczuly – Niňaj, Bălașa (Ciobotariu, 46.), Tamás, Dumitrescu – Rodríguez (Francisco Júnior, 78.), Păun, Matei – Rondón (Tudorie, 69.), Šafranko (Varga, 70.), Ștefănescu (Bărbuț, 78.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Matei (28. – tizenegyesből, 37. – tizenegyesből), Rondón (52.), Šafranko (68.), Tudorie (89.).

További eredmények: FC Botoșani–FC Voluntari 0–1 (gólszerzők: Damașcan 46.), FC Farul Constanța–Mioveni 2–1 (gsz.: Pitu 28., Moldoveanu 85., illetve Carnat 37.), FC Petrolul–Aradi UTA 2–1 (gsz.: Jair 51. – tizenegyesből, Irobiso 67., illetve Otele 76.).