Nagy-Britannia a polgárháború szélén? Musk szerint elkerülhetetlen. A brit kormány vak a probléma gyökerére

Nagy-Britannia a polgárháború szélén? Musk szerint elkerülhetetlen. A brit kormány vak a probléma gyökerére

A múlt héten elszabadultak az indulatok Nagy-Britanniában, miután egy bevándorló hátterű afrikai, 17 éves fiatal késes támadást hajtott végre egy kisgyermekek számára tartott táncórán. A támadásban három 6 és 10 év közötti kislány életét vesztette, nyolc gyermek megsérült, 5 állapota kritikus. Migrációellenes és szélsőjobboldali tüntetések hulláma indult meg szerte Nagy-Britanniában, annak ellenére, hogy a támadóról úgy tartják, nem volt muszlim, a lakosság nem tud szemet hunyni afelett, hogy  ez a támadás is a bevándorlásra vezethető vissza.

Miután a szélsőjobb megtámadott egy migránsszállót, a kormány a hadsereg bevetését emlegeti, de olyan látványosan veszik semmibe a gyermekáldozatokat, hogy valószínűleg ezzel a politikával csak olajat öntenek a tűzre. Elon Musk amerikai milliárdos szerint elkerülhetetlen a polgárháború.

Csak az elmúlt hétvégén több mint 150 embert tartóztatott le a rendőrség, a országszerte kirobbanó tüntetések többsége zavargásokba torkollt. Ráadásul megmozdult a „másik” oldal is, a muszlimok a „mecsetek” védelmére hivatkozva Allahu Akhbart skandálva saját tüntetéseket tartottak, ami miatt a brit őslakos polgárok joggal érzik úgy, hogy a muszlimok és bevándorlók saját jogaikat előtérbe helyezik a meggyilkolt gyerekek rovására.

A kormány látványosan nem akart tudomást venni a migráció miatt elszabaduló erőszakról, és még most is csak azután kezdett el komolyabb beavatkozást fontolgatni, hogy szélsőjobboldaliak berontottak egy migránsszállóra törni-zúzni.

Jellemzően a brit közmédia szelektálja a témában a híreket. Már a gyermekgyilkosságokról hírt is eltemette a bulvárhírek alá, a mainstream sajtó pedig megint csak a migránsokat sajnálja, a gyerekek tragédiája nem prioritás számára.

A brit kormány hétfőre összehívta a rendkívüli ügyek bizottságát. Na, nem a migránsbűnözés visszaszorítása miatt, hanem a migránsszálló megtámadása okán, amit a munkáspárti kormány egy emberként ítélt el, jelezve, hogy az elkövetőkre a „törvény teljes szigorával” lesújtanak. Hasonló kijelentések a gyermekgyilkosságok kapcsán nem hangzanak el. És míg a szélsőjobb, sőt, a tüntetők kapcsán sokan kollektív vádakat fogalmaznak meg, a három kislányt lemészároló afrikai fiatallal kapcsolatban hallgatnak a bevándorlók és a bűnözés közötti szoros összefüggésről.

Keir Starmer ráadásul erőből nyilatkozik, amivel valószínűleg csak olajat önt majd a tűzre. Vasárnap arról beszélt, hogy az erőszakos tüntetések résztvevői „meg fogják bánni tettüket”:

„Ebben az országban mindenkinek joga van biztonságban élni, ennek ellenére a muszlim közösség és mecseteik elleni támadásoknak vagyunk tanúi”

mondta.

Hírdetés

Starmer nem tette, így mi hozzátesszük, hogy a beszéd önmagában is ellentmondásos: hasonló jog megilletné az őslakos briteket is. Fontos kiemelni, hogy a gyermekgyilkosságok csak katalizátorok voltak, az a bizonyos pohár már régóta az utolsó csepp határán volt.

A konzervatívok hirtelen megvilágosodtak

Erre tett utalást Donna Jones, Hampshire és Wight szigetének rendőrségi nyomozója, aki egyébként a Konzervatív Párt politikusa (a Konzervatív Párt ugyanúgy tétlen maradt a migránsbűnözés kapcsán, mint most a Munkáspárt).

Jones arról beszélt, hogy az erőszakot csak azzal lehet megállítani, ha elismerik az erőszak valódi okát és megértik a tüntetők indítékát.

„A Southport-i szörnyű támadás csak katalizátor volt, úgy tűnik, hogy a tüntető csoportoknak három fő célja van: Nagy-Britannia szuverenitásának védelme, a brit értékek védelme, és mindezek érdekében az illegális bevándorlás megállítása”

mondta. Jonest a fenti szavakért azonnal elkezdte lejáratni a progresszív sajtó, valamint a baloldali és liberális politikai tér.

Bevetik a hadsereget?

Elon Musk, amerikai milliárdos, a világ leggazdagabb embere egyenesen azt írta az X-en, hogy a polgárháború Nagy-Britanniában elkerülhetetlen. 

Nemrég Donald Trump amerikai elnökjelölt alelnökjelöltje, J.D. Vance „az első nyugati kalifátusnak” nevezte Nagy-Britanniát a bevándorlók miatt.

A szintén bevándorló volt skót minszterelnök, Humza Yousaf felszólította Stamer kormányfőt, hogy a közrend helyreállítására vesse be a hadsereget. Szerinte a rendőrség láthatóan nem tudja ellenőrzése alá vonni a helyzetet. A gyerekek elleni támadásról ő sem beszél, csak muszlimok elleni progromot emleget.

Körkép.sk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »