A digitális állampolgárság továbbra sem lesz kötelező, mindenki mindent intézhet személyesen is, csak az internetes lehetőségek közötti átállás az. És még egy sor dolgot egyértelművé tett szombatra az IdomSoft.
Az Ügyfélkapu+ és a Digitális Állampolgár alkalmazás fejlesztője, az IdomSoft Kft. szerint a január 16-ai átállás nem vita tárgya – írja az Index az illetékes közlésére hivatkozva.
A portál szombati cikke szerint az egyfaktoros azonosítás már nem felel meg az európai sztenderdeknek, míg az új bejelentkezési módszerek sokkal biztonságosabbak lesznek.
Mint ismert, az Ügyfélkapu január 16-ával megszűnik, helyét az Ügyfélkapu+ és a Digitális Állampolgár alkalmazás veszi át, a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) részeként.
A könyvelők azonban aggódnak, hogy ez a változás mennyiben módosítja majd a munkájukat, amikor az ügyfeleik nevében járnának el, de esetleg nem tudnak majd belépni a fokozott biztonsági intézkedések miatt. A könyvelők további aggályai általánosabbak:
A DÁP-regisztrációt egyébként 2024 szeptembere óta elvégezheti bárki, ráadásul a Digitális Állampolgár alkalmazás egy nagyobb ívű program része (ez a DÁP), amelyet az EU-val közösen fejlesztenek.
Az IdomSoft közlése kiterjed arra is, hogy aki még nem tart ott az információs szupersztrádán, ahol a kisebbség, azok esetében a kormányablakok segítséget nyújtanak.
Az IdomSoft szerint a digitális aláírás funkciója is éles már a DÁP-ban, viszont a felhasználók fokozatosan kapnak hozzáférést a funkcióhoz.
A DÁP egyébként nem kötelező, a személyes ügyintézés továbbra sem szűnik meg mint alternatíva.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »