Most éppen koronás tüntetéseken viselt Dávid-csillagok miatt fáj az ügyeletes rettegők feje Ausztriában

Ausztriában 6,4 százalékkal emelkedett az "antiszemita túlkapások" száma tavaly az előző évhez képest – áll a bécsi izraelita hitközség (IKG) kedd este nyilvánosságra hozott jelentésében.

Míg 2019-ben 550 bejelentett "antiszemita indíttatású kihágást" vettek nyilvántartásba, számuk 2020-ra 585-re emelkedett. Az ilyen jellegű eseteket 19 éve jegyzik, a mostani a legmagasabb. A "túlkapások" számának növekedésében a koronavírus-járvány, illetve a hozzá kapcsolódó tüntetéseken regisztrált, "részint antiszemita töltetű" megnyilvánulások felerősödése is szerepet játszik – áll a jelentésben.

A "pszichés támadások", "fenyegetések" mellett a legnagyobb emelkedés a "sértő magatartásban" tapasztalható, az előző évhez képest 125-tel emelkedett ezek száma. Ebbe a körbe tartoznak az IKG feljegyzései szerint az "antiszemita kijelentések, szidalmazások és kommentárok", melyek sokszor szemtől szemben hangzanak el, máskor írásos – levél, e-mail vagy a közösségi portálokon feltűnő hozzászólás – formájában jelennek meg.

Hírdetés

Oskar Deutsch, az IKG elnöke úgy véli, hogy különösen most, a világjárvány idején igaz Theodor Adorno "zsidó származású német" filozófus kijelentése, miszerint "az antiszemitizmus nem más, mint szóbeszéd a zsidókról". Szerinte legfőképpen az interneten és a tüntetéseken terjednek a "hazugságok", és "ezekből a szavakból könnyen futótűzszerű tettek lehetnek, ha nem teszünk ellene".

Karoline Edtstadler osztrák alkotmány- és európaügyi miniszter is aggodalmának adott hangot a jelentés kapcsán, és felhívta a figyelmet a koronavírus-járvánnyal összefüggésbe hozható, "antiszemita tartalmú összeesküvés-mítoszokra". "Ha egy koronavírus elleni tüntetésen náci karlendítéseket vagy éppen Dávid-csillagot viselő embereket lehet látni, akik ezzel a holokausztot kívánják ártalmatlannak feltüntetni, az mindenképp elítélendő, és nem szabad elhallgatni" – jelentette ki a miniszter.

Hozzátette, az antiszemitizmus elleni nemzeti stratégia, melyet a kormány januárban tárt a nyilvánosság elé, fontos és hatékony eszköz a küzdelemben, de "még sok a tennivalónk, az antiszemitizmus elleni harc össztársadalmi feladat".

(MTI nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »