Mit tudnak a gútai magániskola diákjai?

Mit tudnak a gútai magániskola diákjai?

Január végén zajlottak a gútai Iparművészeti Magániskola és a Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola iparművészeti szakos diákjainak féléves vizsgamunka védései, melynek keretén belül a tanulók sikeresen prezentálták a félévben készített munkáikat.

Hétfőn, kedden és szerdán a vitrázsüvegkészítő és tűzzománcozó, a fotóművészet, a reklám-, tervező- és alkalmazottgrafika, iparművész, tűzzománcozó, illetve a beltéri dizájn szakos diákok prezentációk, előadások és installációk formájában mutatták be kreatív gondolataikat, alkotásaikat.

Hírdetés

Az iparművészeti iskola hosszú évek óta biztosít lehetőséget a diákok számára, hogy olyan eszközökkel tudják megfogalmazni, majd tárgyi formában megalkotni művészeti gondolataikat, mely számukra a legjobb és legkifejezőbb, így ebben a félévben is számos eljárással dolgoztak diákjaink. Dizájn tárgyak, ékszerek, használati eszközök, kézzel készített rajzok és festmények, digitális képek, fényképek, illusztrációk és 3D tervek, animációk és mozgóképek készítésével a diákok szabadon alkothattak valami kézzelfogható értéket az utókor számára.

Az iskola fontosnak tartja, hogy a jelenlegi és a jövőben ide érkező diákok az általuk választott szakon elsajátítsák annak történeti és elméleti, technikai és gyakorlati fortélyait, s azt magabiztosan használva, maradandó értéket teremtve, a sikeres érettségi vizsgát követően biztos tudással a kezükben lépjenek ki iskolánk kapuján.  

Molnár Levente, fotóművész – szakoktató


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »