Megszakadt a Sepsi OSK veretlensége a fővárosban (Labdarúgás, 1. Liga)

Először maradt alul az alsóházi rájátszásban a sepsiszentgyörgyi csapat, amely szombaton 1–0 arányban kikapott az FC Rapid vendégeként a 6. fordulóban. Ezzel megszakadt a sepsiszentgyörgyi együttes hét mérkőzés óta tartó veretlensége, míg a bukaresti gárda sorozatban hetedszer győzött, megerősítve helyét a rangsorban.

Kiváló formában lévő csapatok játszottak rangadót Bukarestben, a rangsorban a mérkőzés előtt Adrian Mutu együttese két ponttal előzte meg Cristiano Bergodi alakulatát, amelyet népes szurkolótábor, mintegy száz piros-fehérbe öltözött háromszéki kísért el a fővárosba. Az első negyedórában a mezőnyben zajlott a küzdelem, ezt követően a vendégek kezdeményeztek, míg a házigazdák veszélytelenül próbálkoztak hosszú indításokkal. A folytatásban a Sepsi OSK többször próbára tette a fővárosi kapust, viszont Horațiu Moldovan hárította Andres Dumitrescu, Cătălin Golofca és Marius Ștefănescu lehetőségét.

Szünet után megváltozott a játék képe, a fáradt háromszéki együttes képtelen volt tartani az iramot, ezt kihasználva a hazai alakulat nyomás alá helyezte a vendégeket, akik Niczuly Roland védéseinek köszönhetően állták a sarat. A kézdivásárhelyi születésű hálóőr kiütötte Claudiu Belu-Iordache keresztléc alá tartó lövését és Jakub Vojtuš fejesét. A második félidőben a vendégeknek mindössze egy lehetőségük volt, a csereként beállt Gabriel Vașvari helyzetét Moldovan védte. A Rapid mezőnyfölénye a 80. percben érett góllá, rövid felszabadítás után Rareș Ilie négy védőt faképnél hagyva, a kifutó Niczuly felett a bal alsóba emelt (1–0).

A gól után a pályára rohant több hazai szurkoló, elcsentek két zászlót a háromszéki tábortól, így percekig állt a játék. Az ultrák megnyilvánulása miatt az idén már több zárt kapus mérkőzést játszó bukaresti együttes újabb büntetésre számíthat. Az újrakezdést követően, a ráadásban hatalmas egyenlítési lehetősége volt a vendégeknek, Radoslav Dimitrov beadása után Alexandru Tudorie csúsztatott tovább, viszont Stefan Askovszki senkitől sem zavartatva néhány méterről fölé fejelt. Így megszakadt a Sepsi OSK közel két hónapig tartó veretlensége, ráadásul csekély esélye maradt az alsóház megnyerésére.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: FC Rapid–Sepsi OSK 1–0 (0–0).

Bukarest, Giulești Stadion, mintegy 12 000 néző. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest). Rapid: Moldovan – Morais, Grigore, Săpunaru, Belu-Iordache (Stahl, 55.) – Albu, Ioniță (Dandea, 56.), Käit – Ilie, Vojtuš (Marzouk, 90+3.), Carnat (Pănoiu, 79.). Vezetőedző: Adrian Mutu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa (Ispas, 83.), Mitrea, Dumitrescu – Bărbuț (Askovszki, 72.), Păun, Aganović (Vașvari, 61.), Ștefănescu (Fülöp, 83.) – Tudorie, Golofca (Tincu, 72.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Ilie (80.). Sárga lap: Moldovan (90+4.), illetve Mitrea (77.).

További eredmények, playout: Academica Clinceni–Mioveni 0–2 (gsz.: Scarlatache 28., Raicea 82.), Medgyesi Gázmetán–FC Dinamo 0–1 (gsz.: Carp 41.), Aradi UTA–Chindia Târgoviște 1–0 (gsz.: Otele 69.).