Vasárnap késő délután a kórházban életét vesztette az a rendőr, akit egy iszlamista terrorista nyakon szúrt egy késsel a pénteken Mannheimben. A célpont nem ő volt, hanem Michael Stürzenberger, iszlamista-kritikus politikus és blogger, aki épp nyilvános gyűlést tartott a város egyik terén. Az elkövető egy 25 éves afgán bevándorló volt, akit már évekkel korábban kiutasítottak az országból. Az eset az EP-választások kampányhajrájában történt, ám a politikusok és a sajtó többségének reakciója gyomorforgató. Majdhogynem Stürzenbergert teszik felelőssé az esetért, miközben módszeresen elsiklanak a terrorista migrációs háttere és a totálisan hibás német bevándorlási politika felelőssége felett. Olaf Scholz kancellár pedig még ebbe az esetbe is bele tudta szőni a jobboldali szélsőségesek elleni harc fontosságát.
Rouven L. rendőr mindössze 29 éves volt. Elsőként avatkozott be a támadásba, sajnos a káoszban súlyos hibát vétett. A felvételek tanúsága szerint a támadó többször megszúrta Stürzenberger, akin aktivistái próbáltak segíteni, és félig-meddig már földre nyomták a támadót. Ekkor érkeztek a rendőrök, és a káoszban Rouven nem a támadót teperte le, hanem az egyik aktivistát. Ezt kihasználva a terrorista újra támadást indított, és nyakon szúrta Rouvent.
Stürzenberger súlyos sérülésekkel, de életben maradt. Rouvent kórházba szállították, ám – a Bild közlése szerint – a kés a nyakán keresztül behatolt a koponya alá, és felsértett egy vénát valamint egy kulcsfontosságú eret. A rendőrtiszt egy napig küzdött az életéért, mielőtt feladta volna a harcot. Családja és barátai körében távozott.
A Visegrad 24 közlése szerint szerveit felajánlotta.
Az eset kétségkívül megrázta Németországot, ahol évek óta a migrációpárti és a migrációellenes politikai erők párharca zajlik. Az sem kérdés, hogy ma Németországban az EP-választási kampány központi témája a bevándorlás, így az eset rendkívül rosszul jött a regnáló, bevándorláspárti és migrációt liberalizálni akaró kormánynak. Ennek megfelelően túl is kompenzálnak.
A támadó egy 25 éves bevándorló, bizonyos Szulejman A. volt, aki illegálisan tartózkodott az országban. Mivel afgán migránskért érkezett az országba, azért nem toloncolták ki, mert 2021 óta Németország nem biztonságos országként kezeli Afganisztánt, ami azt jelenti, hogy oda nem toloncolhatják ki az migránsokat, akkor sem, ha a menekültkérelmét elutasították. Márpedig a terrorista kérelmét már évekkel ezelőtt elutasították.
A Die Welt úgy tudja, hogy az elkövető internetes kommunikációja gyanúsak lehettek volna. Az egyelőre nem tisztázott, hogy a hatóságok látókörébe került-e már szélsőséges magatartás miatt.
A küszöbön álló választások miatt a politikusok igyekeznek túlkompenzálni, főleg a migrációpárti politikát folytató pártok esetében látható ez. A rendőr halála miatt olyan javaslatok láttak hirtelen napvilágot, mint a „késmentes” zónák létrehozása, és hasonlók.
Érdemes kitérni Olaf Scholz német kancellár reakciójára is, aki ennél elfogultabban és politikailag motiváltabban aligha reagálhatott volna a terrorakcióra.
„Egy rendőr meghalt a békénk és biztonságunk érdekében, szolgálat közben, mert demokráciánkat védte, azt a jogot, hogy mindenki hangot adhasson véleményének. (…) Ha a szélsőségesek megtámadják szabadságunkat és véleményhez való jogunkat, tudniuk kell, hogy mi leszünk a legkeményebbe ellenfeleik. Meg kell védenünk a jogállamot és mindannyiunk biztonságát. Ez a feladat a rendőrségé, a bíróságoké és a titkosszolgálatainké, de mi, polgárok is közösen állunk ki ellenük. A szélsőségesen baloldali vagy jobboldali elkövetők félhetnek, és azzal számolhatnak, hogy minden rendelkezésünkre álló eszközzel reagálni fogunk”
írta Scholz a X-en, mélyen hallgatva a terrorista migrációs hátteréről, ahogy arról is, hogy pártja és kormánya is a migráció fokozásán dolgozott belföldön és az EU-ban egyaránt.
Scholz pártja, a szocdem SPD gyorsan felismerte, hogy itt nem nagyon tud kifogásokat keresni, nincs az a mediokrácia, ami elnézné egy fiatal rendőr halálát. A merénylet egyértelműen a valódi jobboldali politikai erőket erősíti, akik egész kampányukat a migráció feltartóztatására és a kitoloncolások felpörgetésére alapozza – amit Scholzék folyamatosan akadályoznak.
Politikailag azonban az SPD megelőzte a „bajt”, és még mielőtt a jobboldal reagált volna, Andy Grote hamburgi SPD-s képviselő javaslatot nyújtott be a parlament elé, amely az afgán és szír menekültek kitoloncolását lehetetlenné tevő védettség megszüntetését irányozza elő a törvénysértő, és erőszakos bűncselekményeket végrehajtó migránsok esetében.
És hirtelen az SPD felismerte, hogy „Németország belbiztonsági érdekei felülírják az elkövetők [kitoloncolással szembeni] védettségét”.
Szinte már nevetséges, hogy a javaslat egyik fő támogatója Nancy Fraeser, az SPD-s belügyminiszter, aki nem is olyan rég még bevándorlási korlátokat akart lebontani, sőt, kiterjesztette volna a családegyesítés intézményét azokra a migránsokra, akik menekültkérelmét elutasították, de védettségük miatt nem lehet kitoloncolni őket.
Óriási a felháborodás a reakciókon, ami ráadásul nem csak a politikusokra irányul. Az egyik kommentátor azért kapott néhány keresetlen szót a közösségi oldalán, mert míg az iszlám-kritikus politikust nevén nevezte véleménycikkében, a terroristát nem, és hallgatott afgán származásáról is. Ráadásul úgy fogalmazta meg véleménycikkét, mintha a rendőr annak ellenére védte volna meg, hogy Stürzenbergert, hogy az „más véleményű” lett volna – vagyis a hős rendőr csakis a fősodor politikai nézeteit vallhatta.
A német RTL csatorna főzőcsatornájának műsorvezetőnőjét pedig azért vették elő, mert néhány órával a rendőr halálát követően késélező technikákat mutatott be, ami elég nagy visszatetszést keltett, hiszen Rouven halála volt mindenhol a vezető hír.
Körkép.sk
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »