Kiütéses sikerekkel hangoltak a rangadóra (Jégkorong)

Megszakadt a Háromszéki Ágyúsok négy mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata, ugyanis szombaton egyértelmű győzelmet arattak a Sportul Studențesc felett (0–20). A narancs-kék mezes együttes vasárnap szintén magabiztosan múlta felül a sereghajtó fővárosi csapatot (3–13) a Deme László Műjégpályán. Pelle Torstensson legénysége kedden és szerdán 18.30-tól rangadót játszik a Bukaresti Steaua vendégeként.

A háromszéki és a fővárosi csapat nincs egy súlycsoportban, így a mérkőzések előtt csak az volt a kérdés, az Ágyúsok mekkora gólkülönbséggel győznek. Pelle Torstensson együttese szombaton az első harmadban kilencszer zörgette meg a hálót, aztán a második játékrészben további öt gólt szerzett, míg az utolsó felvonásban hatszor talált be. Eközben a háromszéki alakulat kapusa, Béres Szilárd mind a tizenegy kapura tartó lövést hárította (0–20), így a narancs-kék mezesek az idényben harmadszor diadalmaskodtak kapott találat nélkül. Tegnap némiképp szorosabban alakult az eredmény, bár ezúttal sem férhetett kétség a háromszéki együttes sikeréhez. Csapatunk ezúttal az első játékrészben hétszer továbbította a korongot a kapuba, aztán a második harmadban a Sportul megtörte a jeget, majd az utolsó felvonásban némi meglepetésre további két gólt jegyzett, azonban az Ágyúsok győzelme egyáltalán nem forgott veszélyben (3–13).

Eredmények: Sportul Studențesc–Háromszéki Ágyúsok 0–20 (gólszerzők: Horváth Pál 10., 19., Gecse Olivér 11., 52., Molnár Zoltán 11., 14., 39., Vitalij Karamnov 12., 26., 53., Solymosi Tamás 13., 34., Molnár Zsombor 31., Karda Előd 15., Ilyés Tamás 20., 50., Antal Előd 28., Szabó Zsolt 51., Ferencz Szilárd 57., Danalizi Gergő 58.), Sportul Studențesc–Háromszéki Ágyúsok 3–13 (gólszerzők: Fetés Róbert 38., 57., Iulian Corneanu 42., illetve Róth Zoltán 2., 16., 18., Vitalij Karamnov 4., 54., Antal Előd 12., Szergej Pajor 19., László Hunor 20., Horváth Pál 27., 55., Danalizi Gergő 32., Ferencz Szilárd 36., Bíró Ottó 49.). (miska)