Kétgólos hátrányból egyenlített a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

Leo Grozavu menesztése után is folytatódott a sepsiszentgyörgyi csapat nyeretlenségi sorozata az élvonalbeli bajnokságban. Az átmenetileg Ilyés Róbert irányította Sepsi OSK szombaton kilenc perc elteltével már két gólt kapott, viszont az első félidőben sikerült ledolgozni hátrányát az FC Rapid ellen. A háromszéki együttes a második felvonásban fél órát emberelőnyben játszott, amelyet nem tudott a javára fordítani, így sorozatban hatodszor osztozkodott a pontokon.

A mérkőzés előtt a bukaresti csapat egy mezzel kedveskedett a házigazdák másodedzőjének, ugyanis Ilyés Róbert a Rapid játékosaként 2002 és 2005 között egy bajnokságot nyert, két Román Kupa- és két Szuperkupa-győzelmet ünnepelhetett. Rosszul kezdődött a találkozó a piros-fehér mezesek számára, már a 3. percben hátrányba kerültek, miután Antonio Sefer távoli lapos lövését Niczuly Roland hárította, a kipattanót azonban Lucian Goge a jobb alsóba továbbította (0–1). Ezt követően hamar egyenlíthetett volna a Sepsi OSK, viszont Adnan Aganović szabdarúgását követően Branislav Niňaj kevéssel mellé fejelt, majd nem sokkal később a háromszéki csapat szlovák védője Kevin Luckassen előkészítését sem tudta gólra váltani.

A kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat, a 9. percben az FC Rapid kettőre növelte előnyét, ugyanis Adrian Bălan sarokpassza után Saifeddine Alami a bal alsóba gurított (0–2). A folytatásban a vendégek támadószándékukat feladva visszahúzodtak, ám a házigazdák továbbra is veszélytelenül játszottak. A sepsiszentgyörgyi csapat aztán tizenegyeshez jutott, miután Cristian Săpunaru a tizenhatos területen belül szabálytalankodott Kevin Luckassen ellen, majd a büntetőt a 28. percben a sértett gólra is váltotta (1–2). A szünet előtt Petar Bojić szerencsés előkészítése után a holland csatár kiegyenlített, 20 méterről az elé pattanó labdát védhetetlenül a jobb felsőbe lőtte (2–2).

A második játékrész elején a Rapid közelebb járt a gólszerzéshez, azonban Niczuly előbb fölé tolta Júnior Morais távoli lövését, majd Nicolae Carnat közeli lehetőségét is bravúrral védte. A 61. percben emberelőnybe került a Sepsi OSK, miután Alami rövid idő alatt begyűjtött két sárga lapot, így a játékvezető kiállította a marokkói középpályást. A hazai együttes nem tudta kihasználni a mezőnyfölényét, Rareș Ispas és Cătălin Golofca lövése, valamint Aganović szabadrúgása is elkerülte a kaput, így a piros-fehér mezesek immár tíz mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban.

1. Liga, alapszakasz, 11. forduló: Sepsi OSK–FC Rapid 2–2 (2–2).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, mintegy 2000 néző. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Sousa, Ispas – González (60.), Bojić (Achahbar, 75.), Păun (Fofana, 46.), Aganović – Luckassen, Csuncsukov (Askovski, 60.). Másodedző: Ilyés Róbert. Rapid: Moldovan – Goge (Nastos, 60.), Săpunaru, Grigore, Morais – Crepulja (Dandea, 89.), Albu, Sefer (Ilie, 78.) – Carnat (Hlistei, 78.), Bălan (Stahl, 89.), Alami. Vezetőedző: Mihai Iosif. Gólszerzők: Luckassen (28. – tizenegyesből, 43.), illetve Goge (3.), Alami (9.). Sárga lap: Niňaj (54.), illetve Alami (52., 61.), Grigore (82.), Albu (90+3.), Dandea (90+3.). Kiállítva: Alami (61.).

További eredmények, 11. forduló: Mioveni–FC Argeș 0–0, Chindia Târgoviște–FCSB 0–1 (gsz.: Budescu 90+7.), FC Dinamo–Aradi UTA 2–2 (gsz.: Torje 7., Sorescu 54. – tizenegyesből, illetve Miculescu 63., 90+5.).

16. Clinceni                 0          2          8            8–22    2

Az élvonalbeli bajnokság két hétig szünetel a világbajnoki selejtezők miatt, majd ezt követően a Sepsi OSK hazai környezetben játszik az FC Voluntari ellen.