Képernyőre viszik a Vatikán rejtett titkait

Képernyőre viszik a Vatikán rejtett titkait

A sorozat elkészítésében közreműködik az egyházi állam hivatalos hírszolgáltatója.

Videósorozat készül a vatikáni múzeumok rejtett szépségeiről az intézmény és a Vatican News együttműködésével.

A Celata Pulchritudo. I segreti dei Musei Vaticani (Rejtett szépség. A Vatikáni Múzeumok titkai) című sorozat első darabja keddtől látható a Vatican News portálján és közösségi médiás felületein.

Hírdetés

Egy éven át havonta készül egy rövidfilm két változatban: a hosszabb verzió mellé a bemutatott műalkotást leíró cikk is kerül, a rövidebbet a közösségi média felhasználóinak szánják.

Az egyes epizódok kevéssé ismert történeteket, érdekességeket mesélnek el a pápai gyűjtemény egyes világhírű mesterműveiről. A legendás alkotók – köztük Michelangelo és Raffaello – ihletének forrásairól, a kereszténység előtti kultúrák varázsáról és rejtelmeiről, a múzeumok kulisszái mögötti világáról, az évszázadokon át a mai szakemberekre hagyományozott tudásról, kutatásról, restaurálási ismeretekről mesélnek az rövidfilmek, hogy új perspektívából mutassák be a pandémia miatt hónapok óta zárva tartó intézményeket.

„Még a legismertebb és legtöbbet fotózott alkotások történében is rejtőznek alig ismert részletek, felfedezésre váró szempontok: a műveket kutató, gondozó, restauráló és őrző szakembereknek köszönhetően igyekszünk a lehető legtöbb emberrel megismertetni kincseinket” – mondta el Andrea Tornielli, a vatikáni média szerkesztőségi igazgatója az ANSA-nak.

Az első részt a belvederei torzó nevű márványszobor-töredéknek szentelték. Az ókori szobor, amelyet Michelangelo tanítójaként is emlegetnek, felirata szerint az athéni „Apollóniosz, Nesztor fia” műve, mely a Kr. e. 1. században készült, és valószínűleg egy korábban alkotott bronz eredeti márvány másolata. A legújabb kutatások Aiasz görög hős alakját azonosítják benne.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »