Az udvardi székhelyű ALTER Eco Kft. a 2019-es év elején alakult azzal a szándékkal, hogy a biológiai növényvédelem hazánkban kevésbé ismert technológiáit, készítményeit meghonosítsa, ezeket minél több termelővel megismertesse és forgalmazza Szlovákia szerte.
A céget Kovács János növényvédelmi szakmérnök alapította és vezeti, aki sok évig az Érsekújvári járás falugazdásza is volt. Elkötelezett a természetvédelem mellett, arra igyekszik rávezetni a gazdákat, hogy a kémiai növényvédelem helyett a biológiai védekezést részesítsék előnyben. Olyan megoldásokat kínál számukra, amelyekkel a mezőgazdasági termelés környezetpusztító hatásait – a hatékonyság megtartása mellett – mérsékelni lehet.
A cég alapítását kilenc évi gyakorlat és tapasztalatszerzés előzte meg, melyet egy biológiai növényvédelemmel foglalkozó vállalatnál volt lehetősége elsajátítani.
A cégvezető elmondta, mára a fejlett társadalmakban egyre növekvő igény jelentkezik az egészséges úton, minél kisebb környezetterheléssel előállított és valóban egészséges, tehát kemikáliáktól mentes élelmiszerek iránt. Ezért a jövő az úgynevezett integrált és ökológiai gazdálkodásé, melyek alapja a biológiai növényvédelem. Ennek gyakorlati megvalósításához nyújt segítséget a ALTER Eco Kft.
– emelte ki Kovács János. Hozzátette, a fő hangsúlyt a baktériumalapú mikrobiológiai készítményekre fektetik – a termékek talajba s levélre egyaránt alkalmazhatóak. Hatásmechanizmusuk termékekként van pozicionálva.
A termékek egyik csoportja a növényi kórokozat tartja kordában, míg a másik a növényi károsítókat eliminálja. Vannak termékeik, melyekkel a növény egészségi állapotára hatnak, úgymond stimulációt váltanak ki.
A cégvezető kifejtette, a mikrobiológiai készítményeik kedvező mellékhatásai a tápelem feltárás, nitrogénkötés, szárbontás és más fontos biológiai folyamatból származó hozzáadott értékek. Termékeik a maguk kategóriájában egyediek. A NovaFerrm termékcsalád mögött 18 év fejlesztés és innováció áll.
A termékpalettát Szlovákiában, Csehországban, Németországban, Ausztriában és a Benelux államokban forgalmazzák. A termékek alkalmazhatóak az ökológiai termesztésben, de beilleszthetők a integrált és konvencionális termesztési technológiákba is. Szántóföldi termesztés, gyümölcs-, szőlő- és zöldségtermesztés területén kiválóak.
A múltban a kemény kémia dominált, de ez mára megváltozott és egyre inkább igény van a bio és bioalternatív technológiák alkalmazására a növénytermesztésben és a növényvédelemben“ hangsúlyozta Kovács János.
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »