Jelek, hogy túl szoros a melltartónk

Jelek, hogy túl szoros a melltartónk

A nem megfelelő méretű melltartóval korántsem csak annyi a probléma, hogy kényelmetlen viselni. Egy rosszul megválasztott darab hosszú távon akár egészségügyi problémákat is okozhat.

Egészségünk érdekében elengedhetetlen, hogy jó melltartót használjunk, sokan viszont az útmutatások ellenére is rosszul választanak. Nagyon fontos tehát, hogy időben felismerjük annak jeleit, hogy nem megfelelő méretet hordunk – írja a Házipatika.com.

Ha bőrünk a melltartó vonalában kidörzsölődik, irritált, esetleg kiütéses vagy kisebesedik, akkor szinte biztos, hogy túlságosan szűk darabot választottunk – figyelmeztet a HealthLine összefoglalója. Ez azért is rossz, mert így a sérült bőrbe sokkal könnyebben bejuthatnak a különféle baktériumok és kórokozók, ennek következtében pedig szőrtüszőgyulladás vagy gombás fertőzés is kialakulhat.

Hírdetés

Ha savas refluxunk lett, illetve a már meglévő refluxunk súlyosbodott, az szintén lehet egy rendszeresen viselt, túlságosan szoros melltartó hibája. Általánosságban a túl szoros öv, ruházat, illetve alakformáló és egyéb fehérnemű nyomást helyez a gyomorra és a gyomorszájra, ami megnöveli az esélyét annak, hogy a gyomortartalom visszakerüljön a nyelőcsőbe.

Ha fáj a felsőtestünk, esetleg hátfájást, nyakfájást vagy fejfájást tapasztalunk, az is lehet amiatt, hogy a melltartónk túl kicsi. Amellett, hogy a szűk darabok gátolhatják a keringést a felsőtestben, egy rosszul kiválasztott melltartó aránytalan terhelést is róhat a gerincre, illetve a hát izmaira.

Szintén nem megfelelő méretű melltartóra utal, ha folyamatosan igazgatnunk kell akár a pántjait, akár a kapcsos részét, mert mozgás közben elcsúszik. A rossz fehérneműválasztás jele továbbá, ha a kebleink folyamatosan „kimásznak”, kicsúsznak a melltartóból – ezért érdemes egy kicsit mozogni is egy új melltartóban, mielőtt megvásárolnánk. Ha a mellek nem férnek el kényelmesen a kosárban, illetve oldalt vagy felül kibuggyannak, akkor pedig biztosan túl kicsi méretet választottunk. Ez akkor is igaz, ha hónaljban, illetve a hátrésznél túlságosan bevág a fehérneműnk.

Kevesen tudják, de érdemes többféle méretű melltartót vásárolni, mert egy menstruációs cikluson belül a hormonális állapottól függően minimálisan változhat a mellméret, illetve a különféle fazonokból sem feltétlenül ugyanolyan méretűre van szükségünk. Ezen kívül a pántok, illetve a körméret igazításával, módosításával, és melltartóbővítő használatával is sokat javíthatunk a fehérnemű tartásán, illetve a komfortérzetünkön.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »