Idényzáró Tusnádfürdőn (Cselgáncs)

A Sepsiszentgyörgyi MSK dzsudokái kilenc dobogós helyezéssel zárták a 2021-es esztendőt és a cselgáncs Sólyomkő Kupát, amelyet az elmúlt hét végén rendeztek meg Tusnádfürdőn. Ez volt a hagyományos viadal 34. kiírása.

Szombaton Tusnádfürdőn a cselgáncs Sólyomkő Kupa idei, 34. kiírásán mintegy 400 sportoló vett részt. A megszokottól eltérően ezúttal nem voltak ott a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK sportolói, így a nagy érdeklődésnek örvendő, hagyományos év végi megmérettetésen megyénket csak a Sepsiszentgyörgyi MSK dzsúdósai képviselték. A Cristina Oltean és Petru Oltean irányította megyeszékhelyi klub kilenc cselgáncspalántával vett részt a viadalon, mérlegük pedig három első, három második és három harmadik helyezés. Eredmények: * U7-es korosztály: Claudiu Fățan (18 kg) és Nadia Fățan (26 kg) első, Daniel Manea (18 kg) második, Flavius Rădeanu (22 kg) harmadik helyezés * U9-es korcsoport: Hadjipanayotou Eirini (32 kg) első, David Ene (34 kg) harmadik helyezés * U11-es korosztály: Maria Băiculescu (36 kg), Radu Bărănceanu (50 kg) második, Dancs Dávid (34 kg) harmadik helyezés. A Sepsiszentgyörgyi MSK múlt hét végén díjazta a 2021-es esztendő tíz legjobb sportolóját. A lista élén az atléta Rut Cristina Vasile végzett, az utolsó két helyet pedig a cselgáncsozó Veronica Oltean (9.) és Gabriel Munteanu (10.) foglalja el. (t)